Lietuvoje

2020.12.07 17:02

Nacionalinė laboratorija pristatė 3 žingsnių COVID-19 priemonių teikimo programą

LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.12.07 17:02

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) programos tikslas yra užtikrinti sklandų greitųjų antigenų testų įsigijimą, užbėgti už akių galimiems įvairių COVID-19 tyrimams reikalingų priemonių sutrikimams ateityje ir užtikrinti skaidresnius viešuosius pirkimus už mažesnę kainą, rašoma laboratorijos pranešime.

Pasak Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo Dano Bakšos, pirmasis šios programos žingsnis yra valstybės institucijų ir ekspertų bendras sutarimas dėl tolimesnių veiksmų, susijusių su COVID-19 tyrimams reikalingų priemonių įsigijimo būdų ir kiekių.

Kaip pavyzdį jis mini, jog ekspertai jau yra išreiškę savo nuomonę dėl greitųjų antigenų testų poreikio ir jų specifikos, todėl NVSPL šiuo metu su Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ieško sprendimų kaip įsigyti juos greičiausiu ir skaidriausiu būdu.

Antrasis žingsnis, pasak NVSPL vadovo, yra tvaraus tiekimo planavimo užtikrinimas. Jis yra būtinas tam, kad nesikartotų priemonių trūkumo grėsmės, o valstybė būtų pasirengusi visiems pandemijos scenarijams. Šiame žingsnyje turėtų būti kuriamas COVID-19 priemonių rezervas, kuris padėtų išvengti visų įmanomų tiekimo sutrikimų, kaip antai logistikos trikdžių, priemonių trūkumo rinkoje, staigių poreikio šuolių ir panašiai.

Trečiasis tvaraus COVID-19 priemonių tiekimo programos žingsnis, kaip informuoja NVSPL, yra viešųjų pirkimų funkcijų perdavimas Viešajai Įstaigai CPO.LT. NVSPL visus viešuosius pirkimus, išskyrus vykdytus skubius pirkimus neskelbiamų derybų būdu, jau perkėlė į VšĮ CPO.LT.

„Viešųjų pirkimų perdavimas Centrinei perkančiajai organizacijai padeda mažinti korupcijos rizikas ir užsitikrinti mažesnes kainas konsoliduojant įvairių organizacijų viešuosius pirkimus. Šis žingsnis pasiteisino RVPL ir kitose įstaigose, todėl kviečiu visas organizacijas sekti mūsų pavyzdžiu“, – sako D. Bakša.

LRT.lt primena, kad paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama informaciją apie įdarbinimus Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL), sako „paskutinės minutės“ sprendimus valstybinėse institucijose vertinanti kaip neetiškus.

Jos teigimu, laboratorija pirmiausia turėtų spręsti tikrąsias problemas, o ne perdėtai rūpintis komunikavimu.

„Kartais skubant paskelbti kažkokius pirkimus ir kuo toliau įsikasti, tiek ieškant, kur galima būtų priparkuoti savo politinio pasitikėjimo komandą, tiek ir kitais panašiais atvejais, manau, kad toks elgesys yra gana neetiškas“, – pridūrė ji.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13