Lietuvoje

2016.03.01 15:55

ŠMM: streikuojančių mokytojų dar sumažėjo

BNS2016.03.01 15:55

Antradienį streikuoja apie 2,9 tūkst. pedagogų, streikas vyksta 120 mokyklų ir darželių, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija.

„Palyginti su vasario 29 d., streiką nutraukė 30 švietimo įstaigų pedagogai, prisidėjo 1 įstaigos pedagogai“, – nurodo ministerija.

Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 bendrojo ugdymo mokyklų, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Ministerijos duomenimis, jose yra per 50 tūkst. pedagogų.

Švietimo profesinės sąjungos streiką paskelbė praėjusią savaitę, vasario 22 dieną. Tuomet 233 švietimo įstaigose streikavo per 5 tūkst. pedagogų.

Daugiau kaip savaitę streikuojančių pedagogų atstovai sako, kad streikas tęsis, kol valdžia ras daugiau kaip 12 mln. eurų mokytojų algų didinimui nuo šio rugsėjo. Pradėdami streiką jie kėlė didesnius reikalavimus, bet praėjusią savaitę paskelbė sutiksiantys su mažesniu algų didėjimu.

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė rasianti beveik pusę profsąjungų reikalavimams tenkinti reikalingos sumos, o likusių pinigų prašoma iš vyriausybės. Dėl ministerijos siūlymo mokytojų algoms skirti pinigų iš Rezervinio (stabilizavimo) fondo arba iš vyriausybės rezervo fondo premjeras, finansų bei švietimo ir mokslo ministrė turėtų tartis trečiadienį.

Atlyginimai mokytojams pastarąjį kartą šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio. Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.