Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.03 16:14

A. Unikauskas: cukrus slepiasi ten, kur net neįtariate

XIX a. pradžioje statistinis žmogus suvartodavo 5 kg cukraus per metus. Dabar per tą patį laiką žmogus suvartoja 70 kg cukraus, dažniausiai – apie tai net nenutuokdamas. Taip sako gydytojas Alvydas Unikauskas.

„Cukrus slepiasi ten, kur net neįtartumėte jo esant. Pvz., tam, kad nuslopintų pomidorų padažo natūralų rūgštingumą, gamintojai jį saldina. Tad viename litre pomidorų padažo yra 58 šaukšteliai cukraus. Dviejuose litruose jogurto su priedais – 80 šaukštelių, dviejuose litruose sulčių – 52 šaukšteliai, o viename kilograme sausų pusryčių – net 90 šaukštelių cukraus“, – vardija gydytojas.

Anot A. Unikausko, jei žmogus dieną pradeda pusryčiais su cukrumi, visą likusią dieną jis nuolat užkandžiauja ir jaučiasi alkanas. Taip yra todėl, kad cukrus trumpam pašalina alkio jausmą, bet netrukus žmogus išalksta dar labiau. Negana to, per didelis cukraus vartojimas kelia pavojų žmogaus sveikatai.

„Didelis cukraus vartojimas yra pagrindinė priežastis, kodėl kraujyje yra daug blogojo cholesterolio. Be to, jis yra pagrindinis vėžinių ląstelių energijos šaltinis. Kuo daugiau jos gauna cukraus, tuo greičiau jos dauginasi“, – aiškina A. Unikauskas.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi