Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.01 14:49

„Sidabrinė gervė“ sugrįžta: kviečiama teikti paraiškas Lietuvos kino apdovanojimams

LRT.lt 2016.03.01 14:49

Pavasario pabaigoje į Lietuvą sugrįš jau devintus metus iš eilės rengiami prestižiniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Kiekvienais metais kino kūrėjus suburiančią ceremoniją rengianti apdovanojimų steigėja ir teikėja „Lietuvių kino akademija“ (LiKA) kviečia kino kūrėjus teikti savo filmų paraiškas, rašoma pranešime spaudai.

Pretenduoti į šių metų apdovanojimus galės filmai, kurie kino teatrų ekranuose pasirodė nuo 2015 m. balandžio 1 d. iki 2016 m. balandžio 1 d. Filmo sukūrimo pabaiga laikoma oficiali jo premjera. Kino kūrėjai rungsis 16-oje nominacijų. Taip pat, „Sidabrinės gervės kiaušiniu“ bus įvertintas geriausias studento darbas, o „Auksinė Gervė“ atiteks už viso gyvenimo nuopelnus kinui labiausiai nusipelniusiam profesionalui.

„Lietuvių kinas tampa vis įvairesnis, jame atsiranda žanrų, kurių nebuvo anksčiau. Filmai kasmet sukuriami vis kitokie ir tai reikalauja kitokio žvilgsnio. Savo pirmuosius žingsnius kine žengia ir vis daugiau jaunų žmonių. Visa tai yra įdomu ir sukuria intrigą. Vertinimo komisijos laukia labai intensyvus darbas, nes jie tikrai turės iš ko rinktis“, – sakė apdovanojimus organizuojančios LiKA tarybos pirmininkė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė.

LiKA nuostatose numatyta, kad apdovanojimams gali būti teikiami tik nacionaliniai filmai, taip, kaip juos apibrėžia Lietuvos Respublikos Kino įstatymas. Pateikti savo filmų paraiškas nuo kovo 1 dienos galima tik elektroniniu būdu užpildžius formą oficialioje LiKA svetainėje.

„Nuo šiandien ne tik visas akademijos dėmesys, bet ir visi resursai bus skirti labiausiai laukiamam metų kino renginiui Lietuvoje. Kino kūrėjai savo filmų paraiškas galės pildyti beveik visą mėnesį – nuo kovo 1 d. iki kovo 27 d. Tarybos nariai sudarys komisiją, kuri nuo kovo 28 iki balandžio 13 dienos atrinks skirtingose kategorijose nominuotus filmus“, – taisykles priminė LiKA direktorė Lina Buzelytė.

Laureatai bus renkami slapto balsavimo metu nuo balandžio 15 iki gegužės 13 dienos. Už nominuotus filmus, aktorius, scenaristus ir kūrėjus balsuos 100 tikrųjų LiKA narių, kurių sąrašas skelbiamas oficialioje svetainėje.

Laureatai ir nominantai bus paskelbti iškilmingoje ceremonijoje 2016 m. gegužės 27 dieną.

9-uosius Lietuvos kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ tiesiogiai rodys LRT TELEVIZIJA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi