Lietuvoje

2013.03.04 15:54

Pakartotinių Seimo rinkimų balsai bus perskaičiuoti Biržų-Kupiškio apygardoje

LRT RADIJAS, LRT.lt2013.03.04 15:54

Biržų-Kupiškio apygardoje ketinama perskaičiuoti pakartotinių Seimo rinkimų balsus. Kaip teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, tai padaryti nuspręsta todėl, kad šioje apygardoje du kandidatai surinko po lygiai balsų.

Biržų-Kupiškio apygardoje ketinama perskaičiuoti pakartotinių Seimo rinkimų balsus. Kaip teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas, tai padaryti nuspręsta todėl, kad šioje apygardoje du kandidatai surinko po lygiai balsų.

Balsai bus perskaičiuojami antradienį.

Anot Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, jeigu ir perskaičiavus balsus rezultatas liks toks pats, antrajame rinkimų ture kovo 17-ąją Biržų-Kupiškio apygardoje varžysis trys kandidatai.

„Apygardos rinkimų komisija galvoja, kad biuletenius reikėtų perskaičiuoti. Mes kalbėjome ir su Valstiečių partijos atstovais – jie irgi galvoja, kad reikėtų perskaičiuoti. Planuojama, kad [perskaičiavimas] vyktų rytoj Biržuose dalyvaujant stebėtojams, apygardos rinkimų komisijos nariams.

Mes galvojame, kas būtų, jeigu perskaičiavus paaiškėtų, kad jokių netikslumų nėra ir rezultatai lieka tokie, kokie buvo. Įstatymas sako, jeigu dalyvavo daugiau kaip du kandidatai (taip ir yra) ir Seimo narys nebuvo išrinktas (taip ir yra), po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausia balsų. Taigi dabartinė situacija turbūt būtų aprašoma taip: yra ne du kandidatai, kurie gavo daugiausia balsų, o trys. Daugiausia už visus gavo Aleksandras Zeltinis ir dar du“, – LRT radijui komentavo Z. Vaigauskas.

Biržų-Kupiškio apygardoje pirmauja socialdemokratas Aleksandras Zeltinis, o antrą vietą dalijasi „darbietis“ Ritas Vaiginas ir valstiečių žaliųjų atstovė Nijolė Šatienė, surinkę po beveik 17 proc. balsų.

Antras rinkimų ratas pakartotiniuose rinkimuose numatomas ir kitose dviejose apygardose, kuriose vakar vyko balsavimas. Zarasų-Visagino rinkimų apygardoje pirmauja „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava, kuris po dviejų savaičių susirems su socialdemokratu Nikolajumi Gusevu. Ukmergės rinkimų apygardoje kovos socialdemokratas Kazys Grybauskas ir konservatorė Janina Galiauskienė.

Pakartotinių rinkimų pirmame ture trijose apygardose iš viso balsavo 33 proc. rinkėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt