Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.01 10:39

Seimo pirmininkė susitiko su Japonijos parlamento Aukštesniųjų Rūmų vadovu

ELTA 2016.03.01 10:39

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vadovaujama delegacija antradienį Japonijoje susitiko su Japonijos parlamento Aukštesniųjų Rūmų pirmininku Masakiu Jamadzakiu. Susitikime didelis dėmesys skirtas sėkmingų dvišalių santykių apžvalgai, aptartos galimybės išnaudoti abipusį potencialą ir žengti strateginės partnerystės link.

Prisimindama diplomatinių santykių atkūrimo tarp Lietuvos ir Japonijos 25-erių metų sukaktį, parlamento vadovė pažymėjo, kad Lietuvą bei Japoniją sieja beveik šimtmečio dvišalių ryšių istorija. Parlamento vadovė padėkojo už Japonijos paramą Lietuvai politiškai sudėtingais laikotarpiais ir pabrėžė, kad, nepaisant skiriančio geografinio atstumo, šiandien naudingas abipusis bendradarbiavimas apima daugelį sričių – politiką, ekonomiką, mokslą, kultūrą. Be to, politikės teigimu, abi šalis sieja bendros vertybės, stipri abipusė pagarba ir pasitikėjimas.

„Galime pasidžiaugti sėkmingu parlamentiniu bendradarbiavimu tiek aukščiausiu lygmeniu, tiek ir tarp tarpparlamentinių ryšių grupių“, – kalbėjo Seimo pirmininkė L. Graužinienė, prisimindama ir ankstesnį susitikimą su Japonijos parlamento Aukštesniųjų Rūmų pirmininku M. Jamadzakiu per jo vizitą Lietuvoje 2014 metais.

Parlamento vadovė pasidžiaugė stabiliais, intensyvėjančiais Lietuvos ir Japonijos ekonominiais ryšiais ir pakvietė Japonijos verslininkus aktyviau išnaudoti Lietuvos potencialą turizmo, prekybos, investicijų ir inovacijų srityje. Politikės nuomone, Lietuva – labai gera rinka japoniškoms prekėms ir „vartai“ į kitas Europos Sąjungos šalių rinkas.

„Kviečiame Japonijos verslą išnaudoti gerai išvystytą Lietuvos transporto ir logistikos infrastruktūrą, saugiai ir greitai gabenant savo prekes per Lietuvos teritoriją į kitas Europos šalių rinkas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė L. Graužinienė.

Vasario 28–kovo 5 dienomis vykstantis Seimo pirmininkės L. Graužinienės vadovaujamos delegacijos oficialus vizitas Japonijoje rengiamas minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi