Lietuvoje

2016.03.01 15:12

A. Pitrėnienė dėl 7 mln. eurų pedagogams tarsis trečiadienį

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.01 15:12

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sako, kad trečiadienį su premjeru ir finansų ministru dar bandys ieškoti 7 mln. eurų, kurių reikalauja švietimo profsąjungos. 

Antradienį ministrės A. Pitrėnienės ir premjero Algirdo Butkevičiaus susitikimas buvo labai trumpas, o profesinių sąjungų atstovams pasikalbėti su premjeru leista nebuvo.

Pasak ministrės, vyriausybės vadovas nusiteikęs ieškoti švietimui reikalingų papildomų 7 mln. eurų, kuriuos, anot ministrės, būtų galima paimti iš Rezervinio stabilizavimo fondo.

Likusių 6 mln. eurų bus ieškoma peržiūrint visą Švietimo ir mokslo ministerijos biudžetą.

„Ieškosime šių lėšų iš ministerijai skirtų asignavimų. Dėl mokytojų algų padidinimo nenukentės nei studentai, nei mokiniai, tai tikrai nepalies ministerijos skirto finansavimo kompensuoti už mokslą gerai besimokantiems studentams, stipendijų ar studijų kokybės gerinimo“, – pažymi švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

A. Pitrėnienė taip pat teigia kol kas nematanti reikalo trauktis iš pareigų. Ministrė sako eisianti pas prezidentę, jei su vyriausybe susitarti nepavyks.

Tuo metu Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas teigia, kad valdžia parodė didžiulę nepagarbą visai švietimo bendruomenei, kai antradienio rytą profsąjungų atstovams nebuvo leista pasikalbėti su premjeru.

Radus visą švietimo profesinių sąjungų dabartiniams reikalavimams tenkinti reikalingą 12,8 mln. eurų sumą, profesinės sąjungos įsipareigojo laikinai sustabdyti neterminuotą streiką.