Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.01 10:11

Sinoptikė: nors ir mažais žingsneliais, bet pavasaris ateina

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.01 10:11

Atėjus kalendoriniam pavasariui ir orai po truputį ims panašėti į pavasarį. Keliais laipsniais šiltės ir dienomis, ir naktimis, o savaitgalį galime sulaukti ir 7 laipsnių šilumos, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Pirmąją pavasario dieną debesys tirštės, pragiedrulių tikėtis galima nebent vakariniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose, pietinius ir rytinius rajonus apims kritulių zona. 

„Daugiausia antradienį snyguriuos, bet kai kur įsimaišys ir šlapdriba. Taigi šalies pietinėje pusėje galima silpna lijundra. Pūs apysmarkis ir ne itin malonus šiaurės rytų, rytų krypties vėjas. Rytiniuose rajonuose jis kartais stiprės iki 15–16 m/s. greičio, o temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos“, – prognozavo M. Kirkliauskaitė. 

Trečiadienio naktį pietiniuose ir rytiniuose rajonuose dar negausiai pasnigs, kitur vyraus sausesni orai, taigi dar bus pakankamai šalta – temperatūra spės pažemėti iki 0–4 laipsnių šalčio – ir tik kai kur prie jūros gali išsilaikyti silpnai teigiama temperatūra.  Dieną tarp debesų dažniau žvilgtelės saulė, kuri orą įšildys iki 0–5 laipsnių šilumos. 

Ketvirtadienio naktį nedideli krituliai bus pajūryje ir vakarų Žemaitijoje, o šalčiau bus rytiniuose rajonuose. Vakariniuose rajonuose gali išlikti ir silpnai teigiama temperatūra. Diena temperatūra turėtų kilti iki 2–5 laipsnių šilumos. 

Penktadienio naktį apsilankys jau intensyvesni krituliai, o temperatūra svyruos apie 0 laipsnių. 

Savaitgalį temperatūra naktimis turėtų išlikti silpnai teigiama. Dieną, galima tikėtis, kad temperatūra pakils ir iki 7 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi