Naujienų srautas

Lietuvoje2016.03.01 15:15

Piliečių iniciatyvinė grupė pradėjo kovą su alkoholio vartojimu

ELTA 2016.03.01 15:15

Siūlymai leisti prekiauti alkoholiu tik nuo 20 metų ir tik specializuotose parduotuvėse, drausti alkoholio reklamą ir kelti akcizus, o surinktas lėšas skirti socialinei reklamai pradėjo savo teisinį kelią. Antradienį piliečių iniciatyvinė grupė „Už blaivią“ pateikė prašymą įregistruoti Alkoholio kontrolės įstatymo keitimo grupę.

„Tai yra mokslu pagrįstos alkoholio kontrolės priemonės, rekomenduojamos Pasaulio sveikatos organizacijos“, – teigė iniciatyvinės grupės koordinatorius Juozas Dapšauskas. 

Iniciatyvinės grupės vadovas žurnalistus tikino pats jokiai partijai nepriklausąs, o šią iniciatyvą vadino indikatoriumi prieš rinkimus. 

„Mes, kurie dirbame šioje srityje, visada dalyvaujame komitetų posėdžiuose, kai Seimo nariai šias iniciatyvas teikia, bet rezultatų kaip nėra, taip nėra. Prieš rinkimus tai bus ir tam tikras indikatorius, nes mes rinksime parašus ir Seime, ir klausime: ar jūs pasirašote po tokiu projektu, ar tik pliurpiate ir, kai reikia balsuoti, balsuojate taip, kaip nurodo alkoholio pramonė“, – kalbėjo J. Dapšauskas. 

Iniciatyvinė grupė tikisi, kad įstatymo projektas Seimui svarstyti bus pateiktas dar pavasario sesijoje. Ar registruoti iniciatyvinę grupę, VRK posėdyje spręs kitą antradienį. 

Tam, kad iniciatyvinė grupė būtų įregistruota, į posėdį turi atvykti ne mažiau kaip dešimt asmenų, kurie remia akciją. Jei grupė yra įregistruojama, tada per penkias dienas jai yra išduodami parašų rinkimų lapai ir per du mėnesius jie turi surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. parašų. 

Jei įvykdomi reikalavimai, Seimas privalo teikiamą įstatymo projektą priimti svarstyti.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas pažymėjo, kad prieš rinkimus visada padaugėja įstatymų keitimo iniciatyvų. 

„Referendumo iniciatyvų šiuo atveju neturime, nes labai sunku surinkti 300 tūkst. parašų referendumui, bet piliečių įvairių iniciatyvų padaugėja. Tai yra natūralu. Politinis aktyvumas prieš rinkimus visą laiką padidėja“, – sakė Z. Vaigauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi