Lietuvoje

2016.03.01 10:18

A. Pitrėnienė su premjeru tarsis dėl derybų su pedagogais

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.01 10:18

Su premjeru Algirdu Butkevičiumi šiandien susitinkanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė bei pedagogų profsąjungos prašys papildomų 7 mln. eurų mokytojų atlyginimų kėlimui. Kol nebus rasta ši suma, dalis pedagogų žada ir toliau streikuoti.

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerija rado 6 mln. eurų – beveik pusę pedagogų reikalavimams tenkinti reikalingos sumos. Likusių pinigų – maždaug 7 mln. šiandien bus reikalaujama iš vyriausybės.

Ministras pirmininkas teigia, jog vyriausybė neturi papildomų pinigų, o biudžetas perskirstomas nebus. Tuo metu Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė teigia, kad premjerui įvardys šaltinius, kur rasti pinigų pedagogų atlyginimams.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas teigia, kad ministrė pažadėjo atsistatydinti, jei vyriausybė neras papildomų pinigų. Pati A. Pitrėnienė teigia tokio pažado nedavusi.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, antrą savaitę streikuoja maždaug 7 proc. ugdymo įstaigų. Profsąjungos teigia, kad streikuojančiųjų skaičius yra didesnis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.