Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.29 20:42

Pedagogai streiko nenutraukia

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2016.02.29 20:42

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) mokytojų atlyginimams didinti nuo rugsėjo žada rasti 6 milijonus eurų, tuo tarpu dar 7 milijonų eurų streikuojantiems mokytojams bus prašoma rasti vyriausybės. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė taip pat užsiminė apie galimybę trauktis iš posto, jei ministrų kabinetas netenkins šio prašymo.

Apie papildomas lėšas mokytojams A. Pitrėnienė antradienio rytą ketina kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Ministrės teigimu, pokalbio metu bus įvardytas ir konkretus šaltinis, iš kur šias lėšas galima būtų paimti neperžiūrint valstybės biudžeto.

„Mes šaltinį nurodysime, mes žinome, iš kur. Rytoj (antradienį – LRT.lt) premjeras tai sužinos“, – žurnalistams teigė A. Pitrėnienė.

Ministrė taip pat nenurodė, kaip bus peržiūrimi ministerijos asignavimai ieškant 6 mln. eurų.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad dėl to biudžetas nebus peržiūrėtas.

„Vyriausybė neturi jokių rezervų. Jie gali būti rasti persvarstant šių metų biudžetą. Ar matote tam galimybę? Mes tikrai neteiksime (prašymo – LRT.lt) persvarstyti biudžeto dėl 7 ar8 mln. eurų“, – sakė premjeras.

Bendraudama su profesinių sąjungų atstovais A. Pitrėnienė taip pat neatmetė ir atsistatydinimo galimybės, jei vyriausybė nesutiks ieškoti papildomo finansavimo mokytojams.

„Tai nebuvo pažadas, tai buvo pokalbis (...), labai atsakingai (pasakiau. – ELTA)“, – žurnalistams vėliau patikslino ministrė.

Prie profesinių sąjungų ir ŠMM pasiekto kompromiso neprisidėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko. Profsąjungos pirmininko teigimu, susitikimo metu nebuvo aptarti visi mokytojų keliami reikalavimai, o kompromisinis variantas nėra teisiškai įpareigojantis.

„Tai dar viena klasta ir dar vienas tuščias pažadas, kuris tikrai nebus įvykdytas“, – po susitikimo kalbėjo A. Navickas.

Praėjusią savaitę, protestuojančios pedagogų profesinės sąjungos vyriausybei pasiūlė kompromisą, nuo rugsėjo 1 d. visiems mokytojams atlyginimus didinti 5 proc., o atlyginimų koeficientų „žirkles“ naikinti nuo 2017 m. pradžios. Premjeras Algirdas Butkevičius ne kartą yra pabrėžęs, jog mokytojų reikalavimams tenkinti šalies biudžetas nebus peržiūrimas.

Profsąjungos sako, kad streiką tęs tol, kol nebus rasta visa reikalaujama suma – beveik 13 mln. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, pirmadienį neterminuotą pedagogų streiką tęsė 150 švietimo įstaigų – iš viso kiek daugiau negu 3 650 pedagogų. Tiesa, profsąjungos sako, kad streikavo kur kas daugiau įstaigų nei nurodo ministerija.

Neterminuotą švietimo darbuotojų streiką profesinės sąjungos paskelbė prieš savaitę. Tuomet streikavo 233 švietimo įstaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi