captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: artimiausiu metu CERN Tarybą pasieks Lietuvos paraiška

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pirmadienį Ženevoje susitikęs su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) generaline direktore Fabiola Gianotti ir kitais organizacijos vadovais, dar kartą pabrėžė Lietuvos siekį tapti asocijuotąja CERN nare ir užtikrino, kad artimiausiu metu CERN Tarybą pasieks Lietuvos paraiškos dokumentas.
URM nuotr.
URM nuotr.

Vizito metu buvo pristatyta CERN veikla ir aplankytas kompaktiškas miuonų solenoido detektorius Cessy miestelyje Prancūzijoje. 

Tai antras aukšto lygio Lietuvos vadovų vizitas į CERN šiais metais. Sausio mėnesį čia lankėsi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija – didžiausia mokslo institucija, kurioje dirba gabiausi planetos mokslininkai, atliekami unikalūs moksliniai eksperimentai, galintys pakeisti žmonijos ateitį. Šiame mokslinių tyrimų centre veikia didžiausias pasaulyje dalelių greitintuvas, atrasta visatos veikimą paaiškinanti dalelė Higso bozonas ir ieškoma atsakymų į sudėtingiausius fizikos klausimus. 

Šiuo metu CERN turi 21 narę ir 2 asocijuotas nares. Narystė CERN yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO), kuri ypatingą dėmesį skiria inovacijoms.

Lietuvos bendradarbiavimas su CERN vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Apie 30 Lietuvos mokslininkų dirba šios organizacijos kuruojamuose tarptautiniuose projektuose. Nemažai Lietuvos mokytojų dalyvavo CERN švietimo programose. Keliaujančios CERN parodos buvo pristatytos Lietuvos visuomenei.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...