Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.29 17:21

Kuo rizikuoja transporto priemones tobulinantys vairuotojai

Įmantriomis detalėmis puoštas automobilis su garsiai kaukiančiu varikliu – toks eismo dalyvis dažnam vairuotojui galbūt kelia nerimą. Iškart pagalvojama apie jo keliamus pavojus. Ar tikrai dauguma modifikacijų ir pagražinimų yra pavojingi?

Galingi, griausmingi ir išpuoselėti. Tokiais epitetais galėtume apibūdinti sportinius automobilius. Varžybose juos stebime susidomėję, tačiau ar taip pat reaguojame, pamatę tokį automobilį kasdieniame miesto eisme?

Tikriausiai ne vienas atsargesnis vairuotojas stengiasi nesipainioti ir pasisaugo. Dažniausiai galvojame, kad tokiems kelių gaideliams saugumas ir greičio ribos neegzistuoja. LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ pabandė išsiaiškinti, kuo skiriasi tikras sportinis automobilis ir ekstremalų automobilių mėgėjų patobulinta transporto priemonė.

Specialistai sako, kad dažnai pagerinimais siekiama atkreipti dėmesį. Dažoma, keičiamos spalvos, montuojami aptakai, modifikuojami apšvietimo elementai. Papuošus automobilį tokiomis detalėmis, nebūtina atlikti pakartotinę techninę apžiūrą, tačiau kokius patobulinimus iš karto privalo patikrinti techninės apžiūros vertintojai?

Norint išsaugoti techninės apžiūros dokumento galiojimą, vertėtų gerai pagalvoti prieš darant abejotinos kokybės ir naudos pagerinimus. Nors galia, grožis ir patogumas – tikrai svarbūs automobilio reikalavimai, visgi kiekvieną patobulinimą turime vertinti ir pagal saugumo kriterijus. Gatvė – ne lenktynių trasa, tad greičiausiai ir sportiniam automobiliui joje – ne vieta.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi