Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.29 14:57

Darbą Lietuvoje pradeda naujasis Ukrainos ambasadorius

LRT.lt 2016.02.29 14:57

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje pradedantį Ukrainos ambasadorių Volodymyrą Jacenkivskį, skelbiama pranešime spaudai. 

„Lietuva ir toliau tvirtai remia Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą. „Norime stiprinti bendradarbiavimą ir padėti Ukrainai įgyvendinti reikalingas struktūrines reformas eurointegracijos kelyje“, – sakė vyriausybės vadovas. 

Ministras Pirmininkas domėjosi, kaip Ukraina įgyvendina Laisvosios prekybos asociacijos su Europos Sąjunga (ES) sutartį. „Lietuvos patirtis rodo, kad tai – vienintelis būdas modernizuoti šalies ekonomiką, didinti  jos konkurencingumą“, – teigė A. Butkevičius.

Premjero nuomone, Asociacijos sutartis neabejotinai suaktyvins prekybą tarp Ukrainos ir ES ir kartu paskatins dvišalį Lietuvos ir Ukrainos ekonominį bendradarbiavimą.

Kalbant apie dujų tiekimą Europos šalims, premjeras pabrėžė, kad Lietuva nepritaria iniciatyvai tiesti dujotiekį „Nord Stream 2“, nes šis projektas prieštarauja ES tikslams mažinti energetinę priklausomybę nuo šaltinių Rytuose. 

Pokalbio metu akcentuota, jog itin svarbu įgyvendinti visus Minsko sutarimų punktus, visa valstybinės sienos su Rusija kontrolė turi pereiti Ukrainos valdžiai.  

Ukrainos ambasadorius V. Jacenkivskis padėkojo Lietuvos vyriausybei ir perdavė ukrainiečių tautos padėką Lietuvai bei jos žmonėms už suteiktą pagalbą, ypač gydant Ukrainos karius. 

Premjeras A. Butkevičius ambasadoriui palinkėjo sėkmės stiprinant dvišalį bendradarbiavimą bei pažymėjo, kad Lietuva ir toliau pasiryžusi teikti visokeriopą paramą Ukrainai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi