Lietuvoje

2013.03.04 13:36

Kandidatu į TS-LKD pirmininkus iškeltas ir V. Landsbergis

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2013.03.04 13:36

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje įsibėgėjo kandidatų kėlimas pirmininko rinkimams. Nors pagrindiniais konkurentais laikomi ekspremjeras Andrius Kubilius ir buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, tačiau skyriai kelia ir kitus kandidatus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje įsibėgėjo kandidatų kėlimas pirmininko rinkimams. Nors pagrindiniais konkurentais laikomi ekspremjeras Andrius Kubilius ir buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, tačiau skyriai kelia ir kitus kandidatus.

Naujausi kandidatų pasiūlymai – europarlamentaras Vytautas Landsbergis ir Seimo narys Valentinas Stundys.

V. Landsbergio kandidatūrą iškėlė Vilniaus Naujamiesčio skyrius, V. Stundžio – sostinės Lazdynų skyrius. Tiesa, abu šie skyriai iš viso iškėlė po tris kandidatus: abiem atvejais buvo keliami A. Kubilius bei I. Degutienė, o trečiaisiais kandidatais tapo V. Landsbergis ir V. Stundys.

„Mes turėjome tris kandidatus ir nutarėme, kad visus galima iškelti. Tai buvo I. Degutienė, A. Kubilius ir V. Landsbergis. Mes nepasirinkome taryboje vieno, buvo skirtingos nuomonės, tai nusprendėm, kad visi trys tinka ir reikia juos pateikti bendram svarstymui“, – DELFI sakė Naujamiesčio skyriaus pirmininkas Alfonsas Vaškevičius.

„Penktadienį buvo mūsų skyriaus visuotinis susirinkimas ir nutarėme kelti tris kandidatus: A. Kubilių, I. Degutienę ir V. Stundį. Buvo tokia nuomonė, kad gal geriau iškelti tris, nes buvo įvairių nuomonių – vieniems vienas labiau patiko, kitiems – kitas“, – teigė ir Lazdynų skyriaus pirmininkas Evaldas Maceika.

DELFI primena, kad kandidatais į TS-LKD pirmininkus buvo keliami ir kiti politikai: Kelmės skyrius iškėlė Kęstutį Masiulį, Rietavo skyrius rinksis tarp Jurgio Razmos ir Naglio Puteikio. Tačiau K. Masiulis ir J. Razma žadėjo savo kandidatūras atsiimti, o N. Puteikiui Priežiūros komitetas uždraudė partijoje eiti vadovaujamas pareigas.

Konservatorių pirmininkas renkamas tiesioginiuose visų partijos narių rinkimuose. Kandidatus gali kelti partijos taryba, bendrijos, frakcijos, skyriai, skyrių sueigos, bendruomenės, kandidatų kėlimas baigiasi iki esamo partijos pirmininko kadencijos likus dviem mėnesiams. Kandidatų kėlimas baigsis kovo 18-ąją.

Pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau nei pusė visų partijos narių.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus