Lietuvoje

2020.12.04 18:51

Prezidentas tikisi greitų rezultatų iš Dulkio: 100 dienų lengvatinis laikotarpis nebus suteiktas

visas pokalbis – laidoje „Dienos tema“
Deividas Jursevičius, Augustinas Šemelis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.04 18:51

Interviu LRT „Dienos temai“ prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys turėtų suprasti, kad jo darbo vertinimas priklausys nuo jo kaip ministro veiklos jau pirmosiomis savaitėmis.

Susitikimo su prezidentu metu, A. Dulkys nurodė turintis 130 punktų pandemijos įveikimo planą. Tačiau prezidentas patikslino, kad kandidatas į ministrus jo nekonkretizavo.

„Buvo pasakyta, kad „turiu 130 punktų planą“, tačiau paprašius patikslinti, kokie punktai ten būtų įtraukti, buvo referuota į tai, kad pirmiausia visgi būtų geriau susipažinti su situacija ir tik tada jau paskelbti tą planą.

Šitoje vietoje aš ir matau problemą arba tam tikrą riziką, nes, ypač šitoje ministerijoje, sprendimai turi būti priimami labai greitai, kadangi esame krizės epicentre ir metas toks, kuomet turbūt rodikliai niekuomet nebuvo tokie blogi tiek analizuojant užsikrėtusių asmenų skaičių, naujų atvejų skaičių, tiek ir mirtingumą. Tai turbūt tikrai jau negalime kalbėti, kad štai – atvyksiu, pasižiūrėsiu, susipažinsiu su situacija, apgalvosim planą, tada apsvarstysim ir priimsim. Nebėra tam laiko – reikia iš karto aiškiai žinoti ką ketini daryti, kas buvo daroma ne taip arba nesėkmingai pastaruoju metu, kadangi matome, kad situacija kol kas negerėja. Ir šitoje vietoje aš pasigedau konkretesnių atsakymų. Štai kodėl kyla tam tikros abejonės“, – dvejones dėl kandidato įvardino G. Nausėda.

Anot prezidento, laisvas nuo kritikos šimto dienų laikotarpis jam nebus taikomas.

Žinios. Kai kurioms šalims per Kalėdas nusprendus švelninti ribojimus, kitur suvaržymų tik daugės

„Jo veiklos vertinimas priklausys ne tik nuo ilgalaikių planų, bet ir nuo jo labai konkrečios veiklos pirmosiomis savaitės dienomis ir, ko gero, jau kam kam, bet jam 100 dienų lengvatinis laikotarpis, laisvas nuo kritikos, tikrai, deja, nebus suteiktas. Jis tą turėtų pats pirmiausia labai gerai suprasti“, – pabrėžė prezidentas.

Visas pokalbis su prezidentu G. Nausėda – šiandien laidoje „Dienos tema“ per LRT PLIUS kanalą, 21 val.

Penktadienį G. Nausėda pranešė, kad netvirtins dviejų iš keturiolikos paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės pateiktų ministrų. Jis atmetė Laisvės partijos į susisiekimo ministrus pasiūlytos Kasparo Adomaičio ir konservatorių į žemės ūkio ministrus teiktos Dalios Miniataitės kandidatūras.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai