Lietuvoje

2020.12.04 18:39

Nausėda su ekspertais aptars karantino griežtinimo rekomendacijas

BNS2020.12.04 18:39

Šalyje ir toliau augant COVID-19 atvejų ir mirčių skaičiui, prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį su Sveikatos ekspertų taryba aptars karantino griežtinimo rekomendacijas ir pandemijos valdymą.

Apie tai BNS informavo šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

G. Nausėda penktadienį interviu delfi.lt teigė neatmetantis galimybės, kad kitomis priemonėmis nebesuvaldant koronaviruso plitimo, artimiausiu metu gali būti svarstoma įversti nepaprastąją padėtį, leisiančią imtis pačių griežčiausių suvaržymų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį teigė, kad atvejų skaičius kyla, o tai reiškia, kad taikomos priemonės nėra pakankamos, dėl to Vyriausybė pirmadienį ketina peržiūrėti karantino sąlygas COVID-19 komitete.

Anot ministro, planuojama kalbėti apie priemones, susijusias su darbo reglamentavimu, taip pat bus keliamas klausimas dėl nuotolinio ugdymo, bus peržiūrėtos išimtys.

Lietuvoje šią savaitę ir vėl fiksuojami rekordiniai COVID-19 dienos atvejų skaičiai, toliau auga ir mirčių skaičius.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal 100 tūkst. žmonių per pastarąsias dvi savaites tenkančius susirgimus.

Lapkričio 7-ąją dėl spartaus koronaviruso plitimo šalyje įvestas karantinas, jis pratęstas iki gruodžio vidurio.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai