Lietuvoje

2012.06.19 18:09

Vėl kviečia pasižvalgyti po Klaipėdos uostą

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.06.19 18:09

Uosto direkcija klaipėdiečius ir miesto svečius šiemet vėl kviečia į nemokamas uosto apžvalgas laivu. Tokiomis kelionėmis siekiama vaizdžiai supažindinti visuomenę su Klaipėdos uostu ir jo veikla. 

Uosto direkcija klaipėdiečius ir miesto svečius šiemet vėl kviečia į nemokamas uosto apžvalgas laivu. Tokiomis kelionėmis siekiama vaizdžiai supažindinti visuomenę su Klaipėdos uostu ir jo veikla.

Penktus metus organizuojamos apžvalginės kelionės laivu itin populiarios. Pernai susipažinti su Klaipėdos uostu ir joje veikiančiomis įmonėmis panoro apie 8 tūkst. žmonių.

Šiemet į pirmąją ekskursiją, kurios gidu buvo pats uosto direkcijos vadovas, susirinko arti dviejų šimtų klaipėdiečių ir svečių. Tiek talpina po marias keleivius plukdantis apžvalgos laivas.

Per valandą trunkančią kelionę klaipėdiečiai apžiūrėjo ir šiaurinėje uosto dalyje veikiančius terminalus.

„Labai puiku, kai sudaroma tokia galimybė susipažinti apie Klaipėdos istorija, sužinoti apie uosto istoriją“, – teigia ekskursijoje dalyvavusi moteris.

„Labai norėjau pažiūrėti, kas per uostas. Kai keliu važiuodamas pasižiūriu, tai atrodo visai kitaip“, – tvirtino kalbintas vyras.

„Jūreivis esu, įdomu pažiūrėti. Beveik visą laiką būnu užsienyje, nežinau, kas čia toje mūsų Klaipėdoje gero vyksta. Metinės krovos, krantinių ilgio –to tikrai nežinojau“, – prisipažino kitas ekskursijos dalyvis.

Nemokamos kelionės laivu po uostą organizuojamos kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį.

„Praėjusiais metais mes išleidome bemaž 40 tūkst. litų. Daug kas gali pagalvoti: „O, kokie baisūs pinigai.“ Tai galiu pasakyti, kad uosto direkcija vidutiniškai per dieną gauna apie 0,5 mln. litų pajamų“, – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos gen. direktorius Eugenijus Gentvilas.

Iš viso birželio-liepos mėnesiais planuojama surengti apie trisdešimt tokių kelionių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt