Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.29 14:47

Teismas vėl ėmėsi šešėlinio taksi verslo bylos

Teismą pasiekė didelio masto šešėlinio taksi verslo byla. Kelių dešimčių taksi įmonių vadovai ir darbuotojai kaltinami sukčiavus, ir taip nuo valstybės nuslėpę bent 2 mln. eurų mokesčių. Vienas sukčiavimo schemos sumanytojų dalį pinigų bandė legalizuoti nusipirkęs ir vėliau pardavęs lėktuvą.

Policija, prokuratūra ir valstybinė mokesčių inspekcija 2012-ųjų vasarį atliko daugiau nei 60 kratų Vilniaus taksi įmonėse, jų vadovų ar akcininkų namuose, darbo vietose. Preliminariais skaičiavimais, galima šešėlinio verslo apimtis galėjo siekti dešimtis milijonų litų, o šešėlinis verslas vykdytas ne vienerius metus.

Prokurorai bandys įrodyti, kad buvo ne tik sukčiauta, bet ir apgaulingai tvarkyta apskaitai, o kai kurie asmenys bandė iš neskaidraus taksi verslo gautus pinigus legalizuoti.

„Buvo mokami žymiai mažesni darbo užmokesčiai, apskaitoje nebuvo pajamuojamos lėšos, gautos iš verslo – taksi paslaugų“, – teigia Generalinės prokuratūros prokurorė Sigutė Malinauskienė.

„Jis nekaltinamas mokesčių slėpimu, o kaltinamas sukčiavimu, kurio nėra. Kas tada tai buvo? kaltinimas nepateiktas tai negaliu komentuoti, bet tiek, kiek aš suprantu, jo nėra. O jis pripažįsta apgaulingą buhalterinės apskaitos vedimą“, – aiškina O. Ilčenko advokatas Algirdas Miškinis.

„Dėl sukčiavimo, ne bet dėl apgaulingos apskaitos, norėsime duoti parodymus teisme“, – sako įmonėms atstovaujanti advokatė Dovilė Aukštuolytė.

Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo šeši asmenys, kurie įtariami mokesčių vengimu, didelių sumų pasisavinimu, pinigų legalizavimu, dokumentų klastojimu. Skaičiuojama, kad visos nusikalstamoje veikloje dalyvavusios įmonės tuomet užėmė apie 70 procentų Vilniaus taksi rinkos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi