Lietuvoje

2016.02.28 23:30

Lazdijų valdžia pradėjo kovą su alkoholiu

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.28 23:30

Seimui ir vyriausybei svarstant, kaip apriboti prekybą alkoholiu, ieškant būdų, kaip kovoti su alkoholizmu, Lazdijų rajono politikai prekiauti alkoholiu uždraudė masiniuose renginiuose. Taip pat apribota prekyba alkoholiu prie savivaldybės, švietimo įstaigų, policijos, ligoninės.

Nuo šiol Lazdijų rajone norintys įsteigti parduotuvę ar kavinę ir prekiauti alkoholiniais gėrimais privalės skaičiuoti metrus. Naujos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais nebus išduodamos, jeigu nuo parduotuvės iki švietimo įstaigų atstumas mažesnis nei pusė kilometro. Apribota ir prekyba prie Lazdijų policijos, ligoninės ir sveikatos centro.

„Panoramos“ žurnalistų pakalbinti Lazdijų gyventojai teigia, kad jauni žmonės tikrai yra pamėgę šį žalingą įprotį. „Man atrodo, kad moksleiviai dabartiniu laiku tikrai vartoja alkoholį ir ne paslaptis, kad jie nusigeria, o jeigu [prekybos alkoholiu vieta – LRT.lt] nebus labai arti, gal ir negalės jau taip greitai jo įsigyti“, – sakė miesto gyventoja Eugenija.

Uždrausti prekybą alkoholiu netoli mokyklų ir darželių pareikalavo septyniolika rajono ugdymo įstaigų bendruomenių.

„Pagaliau problemai skirtas didesnis dėmesys. Dabar mes visi galim prisidėt prie to, kad tauta būtų blaivesnė. Turėtų būti dirbama ir su šeimomis, visais lygiais – nuo mažiausių iki didžiausių“, – kalbėjo Lazdijų švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė.

Alkoholio įsigyti nebus galima ir rajone vyksiančiuose renginiuose – vienkartinės licencijos nebus išduodamos. Iki šiol rajone verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduota 150 nuolatinių licencijų. 

„Galima sakyti, kad Lazdijų rajonas turi maždaug pusė tiek licencijų, kiek jų yra išduota Švedijoj. Lazdijų rajone gyvena apie 20 tūkstančių gyventojų, o Švedijoje – 9,5 milijono“, – situaciją apibūdino Lazdijų meras Artūras Margelis.

Vietos gyventojas Albinas, paklaustas, ar blaivės Lazdijų rajonas, sakė: „Nė kiek. Kas norės nusipirks ir ras, apsirūpins iš anksto.“

Lazdijų rajono vadovai sako, kad prie sprendimo apriboti prekybą alkoholiu artimiausiu metu gali tekti grįžti – gaunama naujų prašymų iš parapijų ir maldos namų, kad šalia jų prekyba alkoholiu taip pat būtų draudžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.