Lietuvoje

2020.12.04 14:18

Šimonytė apie Nausėdos kritiką kai kuriems kandidatams į ministrus: neprivalau su viskuo sutikti

atnaujinta 14.25
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.12.04 14:18

Prezidentas penktadienį pranešė atmetęs dvi Ingridos Šimonytės pasiūlytas ministrų kandidatūras. Pati paskirtoji premjerė teigė, kad būtų galėjusi dirbti su atmestais kandidatais, tačiau teigė, kad bus rasti nauji galimi ministrai.

Gitanas Nausėda penktadienį pranešė, kad jam netiko Laisvės partijos į susisiekimo ministrus pasiūlytas Kasparas Adomaitis ir konservatorių į žemės ūkio ministrus teikta Dalia Miniataitė. Šalies vadovas teigė iš kandidatų pasigedęs vizijos, gero savo sektoriaus problemų išmanymo.

„Mes aptarėme, ar tame sąraše gali būti pakeitimų ir dėl kai kurių pakeitimų buvo sutarta. Vis tiek, aš turėsiu pateikti patikslintą sąrašą, kurį prezidentas galėtų pasirašyti, nes, kaip žinia, prezidentas negali išbraukti pavardžių iš sąrašo, tvirtinti nepilną sąrašą ar kitaip tą sąrašą pakeisti, nes tai yra premjero prerogatyva“, – komentavo paskirtoji premjerė I. Šimonytė.

Šimonytė: ankščiau nebuvo matytas toks kandidatų aptarinėjimas formuojant Vyriausybę

Paklausta, ar pritaria pastaboms, kurias G. Nausėda išsakė atmestiems kandidatams, politikė sakė, kad nėra tokio žmogaus, dėl kurio nebūtų galima turėti pastabų. Visgi ji teigė, kad toks kandidatų aptarinėjimas, koks vyko formuojant šią Vyriausybę, jai anksčiau matytas nebuvo.

„Paprastai atskirų kandidatų atskiros savybės nebūdavo taip plačiai komentuojamos. Prezidentas, žinoma, teisę komentuoti turi, bet anksčiau kažkaip kitaip dalykai vykdavo. Manau, kad pastabas pasakyti galima, esu dėkinga abiem kandidatams, kad jie pasiryžo būti teikiami, tikrai pasitikėjau jų abiejų kompetencija“, – sakė I. Šimonytė.

Panašu, kad daugiausiau klausimų kyla dėl D. Miniataitės nepaskyrimo žemės ūkio ministre. I. Šimonytė teigė, kad ši kandidatė yra labai profesionali valstybės tarnautoja ir turi daugiau patirties negu daugelis kitų kandidatų kartu sudėjus, o žengti žingsnį į politinį lauką, anot premjerės, karjeros tarnautojui yra labai sunku.

„Esu dėkinga, kad man pavyko įkalbinti Dalią tai daryti, bet dabar tiesiog paieškosime kito kandidato, tikiuosi tam žmogui Dalia, kaip profesionali ministerijos tarnautoja, padės“, – teigė politikė. Kol kas ji neįvardijo nei vienos iš naujų galimų ministrų pavardžių.

Paklausta apie tai, kad prezidentas išsakė abejones ir dėl Arūno Dulkio bei Dainiaus Kreivio, nors jų kandidatūrų ir neatmetė, I. Šimonytė kalbėjo, kad neprivalo sutikti su visomis pastabomis, kurios sakomos apie pasiūlytus kandidatus, nes jei jie buvo pasiūlyti, reikia manyti, kad ji manė galinti dirbti su visais.

„Prezidentas, be jokios abejonės, turi teisę į savo vertinimą, savo nuomonę. Man komentuoti tą nuomonę būtų nei etiška, nei labai reikalinga. Aš laikausi nuomonės, kad kandidatai buvo geri, tinkami, aš juos įsivaizdavau savo komandoje ir lygiai tą patį galiu pasakyti ir apie D. Kreivį, ir A. Dulkį“, – tvirtino I. Šimonytė.

Paskirtoji premjerė sakė už visus ministrų kabineto narius prisiimanti asmeninę atsakomybę ir tvirtino, kad jei kažkuriam ministrui nesisektų vykdyti savo pareigų, „Jaroslovo Narkevičiaus situacija nesikartotų“. Penktadienį perpiet prezidentas teigė, kad I. Šimonytė sutiko prisiimti asmeninę atsakomybę už A. Dulkį ir jei jam nesisektų dirbti – ieškoti kitos kandidatūros.

„Pastabų viešoje erdvėje buvo pateikta dėl absoliučiai visų kandidatų, išskyrus Gabrielių Landsbergį. Ką dabar, kaip aš turėčiau vertinti tai? Ar tai reiškia, kad tai yra 13 kandidatų „juodasis sąrašas“? Turbūt taip nevertiname. Dėl kiekvieno kandidato, taip pat ir manęs pačios, galima turėti pastabų“, – komentavo paskirtoji premjerė.

Ji teigė, kad gana neįprastas Vyriausybės tvirtino būdas buvo kandidatų į ministrus susitikimai su prezidento patarėjais. Pati I. Šimonytė atsiminė, kad kai ją skyrė finansų ministre, ji susitiko tik su prezidentu Valdu Adamkumi, o susitikime dalyvavo ir patarėjai.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 15.51

10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6
Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.01.25 14:21

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas Aplinkos ministerijos komentaras; atnaujinta 16.22