Lietuvoje

2020.12.04 13:14

Laikinasis ministras: kitą savaitę bus svarstomos naujos karantino griežtinimo priemonės

nesutinka su Šimonytės kritika NVSC; atnaujinta 15.15
LRT.lt, ELTA, BNS2020.12.04 13:14

Koronaviruso situacija šalyje ir toliau blogėja, neturime eksponentinio augimo, bet kiekvieną savaitę matome augantį atvejų skaičių, penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje teigia laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Dėl to, anot A. Verygos, pirmadienį bus peržiūrimos naujos karantino griežtinimo priemonės.

„O tai reiškia, kad priemonių, kurios taikomos šiuo metu, nebepakanka, viruso plitimas nesustoja. Kitą savaitę (Vyriausybės – LRT.lt) COVID-19 valdymo komitete bus iš naujo peržiūrimos karantino sąlygos ir priemonės, bus diskutuojama, kokių naujų priemonių reikėtų ir būtų galima imtis tam, kad atvejų skaičius pradėtų mažėti“, – sako A. Veryga.

Pasak laikinojo sveikatos apsaugos ministro, ligoninėse esančių pacientų skaičius po truputį taip pat auga, o tai, jo manymu, yra natūralu – kuo daugiau nustatoma užsikrėtusiųjų, tuo didesnis skaičius pacientų patenka ir į gydymo įstaigas.

Veryga: kitą savaitę bus svarstomos naujos karantino griežtinimo priemonės

„Tai sukelia ypatingai dideles įtampas regionuose, didelį krūvį ten dirbantiems medikams. Jau ne vieną kartą yra pakartota (...), kad Lietuva šiuo metu pagal sergamumą yra tarp lyderių Europoje, tikrai norėtųsi, kad mums nereikėtų pasiekti pirmos vietos tik tam, kad visi pradėtume elgtis atsakingiau ir ligos plitimas sustotų“, – dėsto jis.

A. Verygos teigimu, jokios ankstesnės priimtos karantino sąlygos kol kas nebus švelninamos.

„Taip pat noriu pakomentuoti dėl nuolat sulaukiamų užklausų dėl slidinėjimo trasų, dėl įvairiausių veiklų, kur yra nuolat klausiama ir ieškoma įvairiausių teisinių spragų, paaiškinimų, gal šitą galima organizuoti, o šitą daryti. Dar kartą noriu paprašyti visų suprasti, kokioje mes esame situacijoje, tad turime ieškoti ne kokių nors teisinių spragų ar formuluočių karantino nuostatose.

Galiu garantuoti, kad Vyriausybė tikrai neleis švelninti jokių karantino sąlygų: atvirkščiai – pirmadienį bus tariamasi, kokias karantino sąlygas griežtinti. (...) tikrai negalime galvoti apie trasų ar kitų pramogų atidarymus“, – supažindina jis.

Laikinasis ministras patikslina, kad nesvarbu, jog tokios veiklos organizuojamos lauke ar kitoje atviroje erdvėje – iki atvykimo į vietą esą žmonės vis tiek kažkur susirinks, susitiks ir bendraus.

Tarp galimų papildomų priemonių, kuriomis būtų siekiama sumažinti sergamumo šalyje mastą, A. Veryga įvardijo griežtesnį apsaugos priemonių taikymą darbo vietose bei nuotolinio ugdymo galimybę.

„Bus kalbama apie priemones darbo vietoms, ką galbūt būtų galima reglamentuoti griežčiau: tą patį nuotolinį darbą, kaukių dėvėjimą ne tik ten, kur yra aptarnaujami klientai, bet ir kai yra bendraujama su kolegomis. Ir tikrai manau, kad klausime kolegų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėl ugdymo proceso peržiūrėjimo (...), ar negalima organizuoti daugiau nuotolinio darbo“, – teigė jis.

Plačiau apie kitus apribojimus:

LRT.lt primena, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2514 naujų koronaviruso atvejų, penktadienio rytą pranešė Statistikos departamentas. Taip pat dėl koronaviruso mirė dar 26 žmonės, per parą patvirtinta, kad pasveiko 864 žmonės.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, pagal sergamumą COVID-19 Lietuva jau trečia Europoje – blogiau tik Liuksemburge ir Kroatijoje.

Nesutinka su paskirtosios premjerės kritika

Paskirtajai premjerei Ingridai Šimonytei ketvirtadienį išsakius kritiką Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) dėl nepasiruošimo vasarą, A. Veryga teigia, kad kiekvienas, atsisukęs atgal, galėtų dabar geriau padaryti.

„Visą laiką galima padaryti kažką geriau, tobuliau, bet pasakyti, kad per vasarą nebuvo ruošiamasi – tikrai nesutikčiau su tokiais teiginiais. Žmonės dirba ir stengiasi prisitaikyti prie situacijos, ir sistemos buvo tam tikros kuriamos ir vystomos. Aišku, mes irgi visada norime, kad viskas būtų vystoma greičiau, tiksliau ar programavimo darbai atliekami, procesai automatizuojami. (...) Negalėčiau išskirti, kad tai yra konkrečiai NVSC problema“, – mano jis.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį NVSC iš I. Šimonytės sulaukė kritikos, esą vasarą, kai buvo mažas susirgimų skaičius, ši institucija nepasiruošė antrajai koronaviruso bangai ir dabar negali politikams pateikti būtinų duomenų.

Epidemiologė Rolanda Lingienė atsakydama į tokią kritiką ketvirtadienį teigė, kad žmonės čia pasiruošę tačiau jau daugelį metų centrui trūksta išteklių.

Daugėjant simptominių atvejų, apriboti profilaktiniai tyrimai

Daugėjant simptominių atvejų, ribojamos galimybės atlikti profilaktinius tyrimus, penktadienį sakė kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

„Mes per parą atliekame labai daug tyrimų, esame tarp šalių, kur testuojame bene daugiausiai, tai yra tikrai labai didelis krūvis laboratorijoms ir tikrai stengiamės, kad pirmiausia būtų testuojami simptominiai asmenys ir būtų testuojamos tos grupės, kur rizika yra pati didžiausia: tai yra sveikatos priežiūros darbuotojai, slaugos, globos įstaigų darbuotojai – ten, kur labiausiai reikia, kur rizika yra pati didžiausia“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Dėl to yra apriboti tam tikri profilaktiniai testavimai, nes tų kitų testavimų apimtys yra labai išaugusios“, – sakė ministras.

Kaip BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, tvarka, jog savivaldybės galėjo savo nuožiūra siųsti tam tikras žmonių grupes profilaktiniams tyrimams, pakeista prieš kelias savaites.

Šią galimybę savivaldybės naudodavo tirti darbuotojus įmonėse, kuriose fiksuojami židiniai.

„Šiuo metu mes turime problemą, kad kiek mes tiriame atvejus, nes mes iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro esame perėmę tyrimą židinių, mes matome, kad didžiausia problema yra ne prekybos centrai ar mokyklos, bet matome judėjimą šeima-darbovietė-darbovietė-šeima: iš šeimos į darbovietę, ten – židinys, tas židinys išsivaikšto į šeimas ir per šeimas plinta į kitas darbovietes“, – sakė P. Keras.

„Tai būtų labai aktualu, jeigu mes turėtume galimybę įmonėse, kuriose jau formuojasi židiniai, atrinkti tas didelės rizikos grupes ir joms daryti profilaktinius tyrimus“, – sakė jis.

Razmuvienė: šiuo metu COVID-19 infekcija serga 3301 medikas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė teigia, kad šiuo metu COVID–19 infekcija serga 3301 medikas.

„Šiadieni registruota, kad sergančių medikų yra 3301 medikas ir per pastaruosius tris mėnesius, pradedant nuo rugsėjo ir įtraukiant šias pirmas gruodžio dienas, iš viso yra patvirtinti 5368 atvejai sveikatos priežiūros specialistams“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė D. Razmuvienė.

Jos teigimu, ugdymo įstaigose registruojami labai negausūs atvejai.
„Dabartiniu metu registruojami labai neskaitlingi susirgimo atvejai darželiuose ir pradinėse mokyklose. Nuo rugsėjo 1 iki šios dienos yra registruoti 5832 COVID–19 atvejai. Didžioji dalis – 57 proc. diagnozuoti vaikams, o likusi dalis ugdymo įstaigos darbuotojams“, – nurodė D. Razmuvienė.

Tuo metu aukštosiose mokyklose infekcija patvirtinta 965 studentams, iš jų pusė šiuo metu yra sergantys.

Praėjusią parą patvirtinta Lietuvoje patvirtinta 2514 koronavirusinės infekcijos atvejų.
625 iš jų registruoti Kauno, 618 – Vilniaus, 297 – Šiaulių, 283 – Klaipėdos, 197 – Panevėžio, 137 – Alytaus apskrityse. Dar 118 infekcijos atvejų patvirtinta Utenos, 91 – Tauragės, 78 – Telšių ir 53 – Marijampolės apskrityse. 17 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.

Populiariausi

Medis nukrito ant bėgiko

Lietuvoje

2021.01.26 20:32

Vingio parke ant bėgiko užkrito medis, vyras atiduotas medikams Šimašius pataria atidėti nebūtinas keliones, atnaujinta 22.29

6
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24