Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.27 17:32

B. Nemcovo atminimas pagerbtas Maskvoje ir Vilniuje

Maskvoje opozicijos veikėjai ir paprasti žmonės išėjo į gatves, minėdami metines, kai buvo nužudytas iškilus politikas Borisas Nemcovas. Eisenoje dalyvavo apie 20 tūkstančių žmonių.

Ant tilto netoli Kremliaus, kur buvo nušautas 55 metų Borisas Nemcovas, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Rusijoje Johnas Tefftas kartu diplomatinės atstovybės darbuotojais padėjo vainiką nuo Amerikos žmonių.

„Kartu su savo pavaduotoju ir aukščiausias pareigas einančiais ambasados darbuotojais čia atstovauju prezidentui ir Amerikos liaudžiai, kad prisimintume žmogų, kurį pažinojome kaip valstybės pareigūną, politiką, o daugeliui amerikiečių – draugą. Norime pagerbti jo atminimą ir vertybes, kurias jis gynė, taip pat reiškiame viltį, kad kada nors kai kurios Boriso Nemcovo svajonės bus išpildytos Rusijoje“, – per ceremoniją sakė JAV ambasadorius Rusijoje.

Aršus prezidento Vladimiro Putino kritikas prieš mirtį su bendražygiais rengė ataskaitą, įrodančią Rusijos kariuomenės buvimą Ukrainoje. Tačiau didelė dalis archyvo po nužudymo pradingo – pareigūnai nedelsdami atliko kratą politiko namuose, konfiskavo kompiuterius ir užrašus.

B. Nemcovo atminimas paminėtas ir Vilniuje, kur Lukiškių aikštėje susirinko jo draugai, bendražygiai, politikai, nemažai rusų, ukrainiečių bei gruzinų išeivijos atstovų Lietuvoje.

Mitingą organizavęs Lietuvoje gyvenantis politinis pabėgėlis iš Rusijos Michailas Maglovas sakė, kad Kremlius iki šiol bijo nužudyto B. Nemcovo – Krasnojarske paslaptingai dingo minėjimo organizatorius, Čeliabinske opozicijos atstovą sumušė policija.

Todėl tokiomis akcijomis jie norintys priminti Rusijos valdžiai, kad tragedija nepamiršta ir artimieji bei bendražygiai reikalaus nešališko bylos tyrimo.

Lietuvos konservatorių lyderiai siūlė Vilniuje šeštadieniais nuolat rengti Rusijos laisvės dienas, ryžtingiau remti demokratines, laisvės viltį puoselėjančias rytinės kaimynės jėgas.

Vilniaus taryba priėmusi rezoliuciją, įpareigojančią B. Nemcovo vardu pavadinti gatvę ar skverą.

B. Nemcovo atminimas taip pat pagerbtas Rygoje, Berlyne ir Londone.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi