Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.27 13:08

URM: Lietuva sieks išlaikyti sankcijas Rusijai, kol ši nepasitrauks iš Krymo

BNS 2016.02.27 13:08

Lietuva sieks išlaikyti tarptautinės bendruomenės sankcijas Rusijai tol, kol ši nepasitrauks iš neteisėtai užgrobtos Ukrainos teritorijos Krymo pusiasalyje, pažymi Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Niekada nepripažinsime prieš dvejus metus prasidėjusios neteisėtos Krymo okupacijos ir aneksijos. Sieksime, kad Rusijos Federacijai taikomos ES ir tarptautinės sankcijos dėl pusiasalio užėmimo tęstųsi tol, kol Rusija nepasitrauks iš neteisėtai užgrobtos teritorijos“, – minint antrąsias Krymo okupacijos metines išplatintame pranešime pažymi Lietuvos URM.

Lietuva nurodo smerkianti Ukrainos dalies okupaciją, tvirtai remianti Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę bei teritorinį vientisumą. Taip pat išreiškiamas susirūpinimas dėl besitęsiančių ir gausėjančių sistemingų žmogaus teisių pažeidimų ir susidorojimo su žiniasklaida atvejų Ukrainos Krymo autonominėje respublikoje ir Sevastopolio mieste po šios teritorijos aneksijos.

„Nerimą kelią represijos prieš Krymo totorių tautinę mažumą, žodžio ir susirinkimų laisvės ribojimai. Apgailestaujame, kad anksčiau pagarba įvairių tautų kultūrai ir į UNESCO globojamo paveldo sąrašą įtrauktais kultūros paveldo objektais garsėjęs Krymas po aneksijos tapo Rusijos Federacijos militarizmo simboliu. Ypač neramina pusiasalio pavertimas milžiniška karine baze, nes jėga užimtas Krymas tampa tolesnio Rusijos Federacijos ekspansionizmo placdarmu ir nestabilumą regione keliančiu židiniu“, – rašo ministerija.

Tarptautinė bendruomenė nepripažįsta Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos, smerkia Rusijos remiamą karinę agresiją Ukrainos rytuose, Jungtinės Tautos pasmerkė gausius žmogaus teisių pažeidimus prieš Krymo totorių bendruomenę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi