Lietuvoje

2020.12.03 15:38

188 tūkst. eurų Alytaus savivaldybė pervedė į sukčių sąskaitą, policija pradėjo tyrimą

atnaujinta 16.53
LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.12.03 15:38

188 tūkstančiai eurų Alytaus savivaldybės biudžeto lėšų buvo pervesti į sukčių sąskaitą. Šį faktą jau po darbo valandų trečiadienį AlytusPlius.lt patvirtino Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. BNS žiniomis, policija ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo.

„Paprašiau atlikti tarnybinį patikrinimą, kad galėtume išsiaiškinti – ar tai nesusipratimas, ar apgavystė. Tikiu, kad teisėsaugos institucijos išsiaiškins, ar tai klaida, ar tyčinis nusižengimas. Tikrai noriu tikėti, kad tai klaida“, – AlytusPlius.lt sakė N. Cesiulis.

Šio portalo šaltinių duomenimis, savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus darbuotojas pavedimą atliko manydamas, jog atsiskaito už vieną iš darbų etapų bendrovei A.C.B.

Vėliau ketvirtadienio pavakarę į situaciją sureagavęs Alytaus m. savivaldybės administracijos direktorius Jurgis Krasnickas teigia sieksiąs „kuo greičiau išsiaiškinti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo gauti dokumentai ir priimtas sprendimas pervesti lėšas į pakeistą vienos įmonės sąskaitą, nors, pasirodo, kad iš tiesų pateikti dokumentai galėjo būti suklastoti“.

„Iš karto kreipiausi į banką dėl galimybių sustabdyti lėšų pervedimą ir policijos pareigūnus, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyriui dėl lėšų pervedimo pavedžiau atlikti auditą, apie situaciją informavau Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį“, – teigiama J. Krasnicko pareiškime, kurį skelbia Alytusplius.lt.

Anot jo, auditas atsakys į svarbiausius klausimus.

„Auditas turėtų atsakyti, ar savivaldybės administracijoje pakanka būdų ir priemonių tinkamai įvertinti gaunamus dokumentus, ar darant pavedimus, yra užtikrinami tam tikri saugikliai, kad būtų išvengta klaidų ar piktavališkumo, kokiomis aplinkybėmis buvo pateikti ir įregistruoti galimai suklastoti dokumentai.

Šiandien galima konstatuoti faktą, kad įmonė, kuriai buvo pervesti pinigai už atliktus darbus pagal pateiktą sąskaitą ir patvirtintus aktus, vakar mus informavo, kad visi pateikti dokumentai dėl jos sąskaitos pakeitimo yra suklastoti ir netikri, o lėšų ji nėra gavusi“, – rašoma pareiškime.

Policija pradėjo tyrimą dėl galimo sukčiavimo

Policija ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo Alytaus miesto savivaldybėje, kai netinkamam adresatui galėjo būti pervesta apie 180 tūkst. eurų.

Apie tai BNS informavo Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė.

Alytaus miesto savivaldybė su pareiškimu, prašant pradėti tyrimą dėl sukčiavimo, į policiją kreipėsi trečiadienį.

Policijos teigimu, pareiškime nurodoma, kad savivaldybė turėjo pervesti pinigus už atliktus darbus Latvijos bendrovei, tačiau ji jų nesulaukė – pinigai galėjo patekti ne į tą sąskaitą.

Anot mero N. Cesiulio, prieš pervedant pinigus galėjo būti pakeisti įmonės rekvizitai, tačiau kol kas nežinoma, tai padaryta tyčia, ar įsivėlė klaida.

Už didelės vertės svetimo turto įgijimą apgaule gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.18 16:30

COVID-19 situacijai gerėjant, ekspertai pristatė keturis karantino švelninimo scenarijus pasiektas lapkričio pradžios lygmuo; atnaujinta 17.43