Lietuvoje

2020.12.03 15:41

Prezidento apie anglų kalbos žinias paklaustas Anušauskas: įsipareigojimai bus vykdomi

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.12.03 15:41

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Arvydu Anušausku, kuris siūlomas į krašto apsaugos ministro pareigas. Po susitikimo šalies vadovo atstovas sakė, kad prezidentui įspūdį padarė A. Anušausko patirtis, bet kalbėta ir apie jo anglų kalbos mokėjimą.

57-erių konservatorius A. Anušauskas spalį į Seimą buvo išrinktas ketvirtai kadencijai. Kaip po susitikimo su prezidentu kalbėjo šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis, pokalbio metu aptarti strateginiai tikslai krašto apsaugos srityje.

Anušauskas į klausimus apie anglų kalbos žinias: kaip ir kievienas politikas turiu nuolat tobulėti

„Visų pirma, nuoseklus gynybos biudžeto didinimas iki 2,5 proc. BVP iki 2030 metų, valstybės gynybos parengtis, taip pat gynybinių pajėgumų didinimas, tai personalo, kritinio įsigijimo ir infrastruktūros klausimais. Visais šiais klausimais prezidento ir kandidato į ministrus prioritetai sutampa“, – sakė A. Bubnelis, pridurdamas, kad dėmesys buvo skirtas ir kibernetinio saugumo klausimams.

Prezidentui įspūdį padarė Anušausko patirtis, bet klausė ir apie jo anglų kalbos mokėjimą

Kaip teigė A. Bubnelis, prezidentas įvertino solidžią ir ilgametę A. Anušausko patirtį dirbant nacionalinio saugumo srityje bei jo patriotines nuostatas. Susitikimo metu aptartas ir A. Anušausko anglų kalbos mokėjimo klausimas, bet koks prezidento vertinimas šiuo klausimu, A. Bubnelis nedetalizavo.

Pats A. Anušauskas kalbėjo, kad susitikimas su prezidentu buvo šiltas ir konstruktyvus, aptarti svarbiausi krašto apsaugos klausimai. Kandidatas į ministrus sakė manantis, kad krašto apsauga juda teisinga linkme, tačiau iššūkiai išlieka.

„Kai kalbame apie infrastruktūrinius projektus, kurie susiję ir su pajėgumų vystymu, kai kalbame apie kariuomenės modernizavimą. Taip kad yra daugybė klausimų. <...>

Klausimai apie anglų kalbos žinias, tikiuosi, buvo užduoti visiems kandidatams, nes aš vertinu tas žinias pagal save, kaip ir kitų kalbų žinojimą, bet manau, kad kiekvienas politikas turi nuolat tobulėti. Savęs nelaikau išimtimi, tie įpareigojimai bus vykdomi“, – teigė A. Anušauskas.

Kandidatas į ministrus sakė su šalies vadovu aptaręs ir politinio pasitikėjimo komandos formavimą. Pasak politiko, reikia suprasti, kad Krašto apsaugos ministerijos ir prezidentūros sinergija, vertinant tai, kad prezidentas yra vyriausias ginkluotųjų pajėgų vadas, turi egzistuoti.

„Atsakomybių ribos, patys žmonės yra labai svarbu abiem pusėms. Kalbėjome apie konkrečius žmones, bet kol kas jų negalėčiau įvardinti. Komandai keliu keletą reikalavimų. Tai yra jų veiklos skaidrumas, kompetencijos ir atsakomybė už daromus darbus“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Pasiūlymų dėl komandos formavimo iš prezidento A. Anušauskas sakė neišgirdęs.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 15.51

10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6
Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.01.25 14:21

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas Aplinkos ministerijos komentaras; atnaujinta 16.22