Lietuvoje

2020.12.03 12:00

„Valstiečiai“ žengia į parlamento vadovybę – Jarutis išrinktas Seimo vicepirmininku

atnaujinta 14.00
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.12.03 12:00

Seime ketvirtadienį bandoma iš antro karto patvirtinti didžiausios opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovą į parlamento vicepirmininkus. Šį kartą į šias pareigas siūlomas Jonas Jarutis. Po pietų paaiškėjo, kad Seimas slaptame balsavime jo kandidatūrai pritarė.

J. Jaručio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus slaptame balsavime palaikė 90 Seimo narių, 10 buvo „prieš“, 10 susilaikė. Vienas biuletenis rastas negaliojantis.

Apie tai, kad į Seimo vicepirmininkus teikiama J. Jaručio kandidatūra, ketvirtadienį ryte pranešė Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

LRT.lt primena, kad tai yra antroji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatūra į parlamento vicepirmininkus. Pirmą kartą į šią poziciją buvo pasiūlyta „valstiečių“ atstovė Aušrinė Norkienė, tačiau jos kandidatūrai Seimas nepritarė.

V. Čmilytė-Nielsen parlamentarams pranešė, kad J. Jaručio kandidatūrą jai rekomendavo teikti LVŽS frakcija. Anot jos, jei politiko kandidatūrai būtų pritarta, jis taptų septintuoju Seimo vicepirmininku.

„Jei Seimas pritartų šiam teikimui, visos opozicinės partijos turėtų savo atstovus Seimo valdyboje“, – informavo Seimo pirmininkė.

Laukia demokratijos šventės

J. Jarutis, kreipdamasis į Seimą, dėkojo už pasitikėjimą savo frakcija ir valdantiesiems.

„Mes visi labai retai atsispiriame pagundoms pasigalinėti, parodyti savo jėgą, bet Rytų filosofai turi tokį posakį – „stiprus ne tas, kuris gali nugalėti, bet stiprus tas, kuris gali išvengti kovos“. Manau, kad tas kovos vengimas bus pademonstruotas ir ta demokratijos šventė įvyks“, – komentavo LVŽS atstovas.

Jis atsiprašė kolegų, jei kuriuos galėjo įžeisti aštresnėmis frazėmis. Tačiau kartu J. Jarutis ragino suprasti, kad Seimo nariai yra politikai, veikia politiniame lauke, tad asmeniškumų čia nėra.

J. Jarutis priminė, kad yra įgijęs pedagogo išsilavinimą, tad tvirtino būsiantis linkęs į kompromisus. Politikas taip pat akcentavo turintis patirties politikoje.

„Esu perėjęs visas savivaldos grandis nuo eilinio tarybos narys, mero pavaduotojo, mero, praėjusią kadenciją buvau Seimo nariu, tai galbūt turiu šiokių tokių kompetencijų galimai užimti tas pareigas, į kurias mane siūlo Seimo pirmininkė“, – kalbėjo „valstietis“.

„Valstietis“ Tomas Tomilinas klausė J. Jaručio, kaip jis ketina gerinti Seimo įvaizdį. Kandidatas į Seimo vicepirmininkus tvirtino nežadantis gerinti visuomenės nuomonės apie parlamentą. Anot jo, tai priklauso nuo kiekvieno Seimo nario veiksmų ir kalbų.

„Deja, nežinau pasaulyje šalies, kur valdžia ar parlamentas turėtų labai aukštą pasitikėjimą. Antrą dieną po rinkimų kiekvienoje pasaulio valstybėje, kurioje yra šioks toks parlamentas arba demokratija, valdžia tampa nemėgstama“, – atkreipė dėmesį J. Jarutis.

„Valstietis“, paklaustas, kodėl iš viso kandidatuoja į Seimo valdybą, pažymėjo, kad politiko vienas tikslų yra augti.

„Kiekvieno politiko pareiga yra augti, frakcija pasitikėjimo manimi, tai, mano galva, tai yra tam tikras politinės karjeros laiptelis. Blogas tas kareivis, kuris nenori tapti seržantu“, – pažymėjo J. Jarutis.

Populiariausi

Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7
Valdas Rakutis

Lietuvoje

2021.01.27 14:05

Konservatoriai ginasi Rakučio žodžių apie Holokaustą – pritrūko adekvatumo, tai asmeninė nuomonė Zingeris pasitraukė iš Rakučio vadovaujamos komisijos; atnaujinta 16.52

13