Lietuvoje

2020.12.03 10:25

VPT vadovas nusišalina nuo sprendimų, susijusių su interesais, buvusia darboviete

atnaujinta 14.39
BNS2020.12.03 10:25

Prezidentas dekretu trečiadienį priėmė naujojo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovo Dariaus Vedricko nusišalinimą nuo sprendimų, susijusių su interesais, buvusia darboviete.

VPT vadovu šią savaitę pradėjęs eiti D. Vedrickas nusišalino nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su buvusia darboviete – Centrine perkančiąja organizacija CPO LT, medžiotojų klubu „Krašuona“, Žemės ūkio ministerija ir Nacionaline mokėjimo agentūra.

Privačių interesų deklaracijoje nurodoma, kad D. Vedrickas kelerius metus yra vienas medžiotojų klubo „Krašuona“ vadovų, šešerius metus vykdo žemės ūkio veiklą, taip pat mažmeninę prekybą.

D. Vedrickas teigė, kad iki lapkričio 30 dienos vadovavo medžiotojų klubui, tačiau dabar yra tapęs paprastu nariu dėl įstatymo reikalavimų.

„Kadangi Viešųjų pirkimų įstatymas nurodo pareigą arba net prievolę VPT vadovui neiti jokių kitų renkamų ar skiriamų pareigų, tai prieš pradėdamas eiti pareigas pateikiau pareiškimą klubo tarybai ir klubui, kad išeinu iš jo pareigų ir lieku eiliniu klubo nariu“, – teigė VPT vadovas.

Jis taip pat teigė nuo sprendimų, susijusių su Žemės ūkio ministerija ir Nacionaline mokėjimo agentūra nusišalinęs, nes užsiima bitininkyste.

„Esu senas bitininkas, bičiuliai ir kolegos tai žino, tą esu deklaravęs (...) Būna to medaus, tai tenka parduoti“, – sakė D. Vedrickas.

Anot jo, reikėjo nusišalinti ir nuo sprendimų, susijusių su buvusia darboviete CPO LT, ne tik dėl to, kad jai anksčiau vadovavo, bet ir dėl to, kad ir VPT, ir CPO LT sritys yra labai susijusios.

„Kadangi sritys labai susiję, tai tiesiog, kad nebūtų netgi regimybės, kad dėl darbovietės vykdomų ar vykdytų pirkimų galiu priimti kažkokius sprendimus, tai aš tą deklaravau, nusišalinau“, – kalbėjo VPT vadovas.

Prezidentas Gitanas Nausėda D. Vedricką į VPT vadovus paskyrė lapkričio pradžioje, darbą jis pradėjo gruodžio 1-ąją.

36 metų D. Vedrickas CPO vadovavo nuo 2017 metų gegužės, anksčiau dirbo Ūkio ministerijoje viešųjų pirkimų politikos formavimo srityje, Vidaus reikalų ministerijoje.

VPT nuolatinio vadovo neturėjo daugiau nei vienerius metus – nuo praėjusių metų spalio, kai iš šių pareigų pasitraukė Diana Vilytė.

Tarnybai laikinai vadovavo direktoriaus pavaduotoja Jovita Petkuvienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt