Lietuvoje

2020.12.03 10:13

Nausėdai padarė įspūdį ministre siūloma Bilotaitė – spragų yra, bet tai nesunkiai įveikiama

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.12.03 10:13

Ketvirtadienis – paskutinė prezidento ir kandidatų į ministrus susitikimų diena. Iš pat ryto Gitanas Nausėda susitiko su vidaus reikalų ministre siūloma konservatore Agne Bilotaite.

38-erių A. Bilotaitė yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė, spalį vykusių rinkimų metu į Seimą išrinkta ketvirtai kadencijai.

Prezidentas gyrė Bilotaitės motyvaciją, bet atkreipė dėmesį, kad galbūt nėra įsigilinusi į visas sritis

Po susitikimo prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis kalbėjo, kad pusė susitikimo laiko buvo skirta aptarti regionų politikos klausimams, nes tai yra prezidentui itin svarbi sritis. Pasak A. Bubnelio, kalbėta, kad Vidaus reikalų ministerija galėtų imtis lyderystės regionų politikos srityje.

„Taip pat buvo aptarta migracijos politika ir sutarta, kad reikia proveržio šioje srityje. Buvo kalbėta apie viešojo saugumo ir teisėsaugos institucijas, aptarta jų būklė. Sutarta, kad civilinės saugos klausimai ir krizių, ekstremaliųjų situacijų valdymas turėtų būti tobulinami, reikėtų stiprinti šią sritį“, – komentavo šalies vadovo atstovas spaudai.

Kaip kalbėjo A. Bubnelis, prezidentui padarė įspūdį tai, kad A. Bilotaitė daug dėmesio skiria skaidrumui ministerijos kuruojamose srityse. Be to, šalies vadovas atkreipė dėmesį į politikės teigiamą motyvaciją gerinti ministerijos kuruojami sričių padėtį.

„Prezidentas atkreipė dėmesį, kad galbūt ne į visas sritis kandidatė yra labai įsigilinusi, tačiau tai yra įveikiama matant jos motyvaciją ir nusiteikimą“, – sakė A. Bubnelis.

Pati A. Bilotaitė teigė, kad vienas jos esminių prioritetų yra gerinti Lietuvos pasirengimą ekstremalioms situacijoms, nes jis, kandidatės teigimu, yra nepakankamas.

„Esamas krizių valdymas turi daug spragų. Taip pat regionų politika, tai yra tolygus ir glaudus regionų plėtros įgyvendinimas. Vienas iš mano svarbiausių prioritetų būtų viešojo valdymo struktūrinė pertvarka bei skaidrus, efektyvus ir racionalus Vidaus reikalų ministerijos sistemos valdymas“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Kandidatė į vidaus reikalų ministres Bilotaitė: krizių valdymas Lietuvoje šiuo metu turi daug spragų

Ji taip pat sakė ketinanti siekti kuo didesnio visuomenės saugumo užtikrinimo bei pareigūnų aprūpinimo ir motyvavimo. Pasak jos, bus ieškoma tinkamiausių būdų tokiems tikslams įgyvendinti.

Populiariausi

Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24