Lietuvoje

2016.02.26 13:15

Vilniuje nuo rugsėjo – 600 pirmokų daugiau

BNS2016.02.26 13:15

Vilniuje nuo rugsėjo į mokyklas turėtų ateiti 600 pirmokų daugiau nei pradėjo šiuos mokslo metus, tačiau savivaldybė teigia, kad vietų užteks visiems – planuojama papildomai įsteigti 25 pirmų klasių komplektus.

Šią savaitę savivaldybė išplatino pranešimą apie augantį pirmokų skaičių, kuriame meras Remigijus Šimašius teigė, kad „tai nemažas iššūkis“ ir kad tose Vilniaus vietovėse, kur mokyklos labiau nutolusios nuo namų, svarstoma paleisti daugiau geltonųjų autobusiukų.

Savivaldybė taip pat tikina, jog deda pastangas, kad pirmokai galėtų lankyti arti namų esančias ugdymo įstaigas.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Eglė Stonkutė BNS sakė, kad su keliomis išimtinis į mokyklas priėmimas vyksta pagal gyvenamąją vietą.

„Iš tikrųjų priėmimas į mokyklas nuo 1 iki 10 klasės yra vykdomas teritoriniu principu pagal mokykloms priskirtą aptarnaujamų gatvių sąrašą. Tiktai į 9 klases iš viso miesto priima Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus Licėjus. Nuo kitų metų į 9 klases laisvai priiminės ir Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, Vilniaus Abraomo Kulviečio gimnazija ir Vilniaus inžinerijos licėjus“, – aiškino savivaldybės atstovė.

Jos teigimu, kraštutiniais atvejais, kai į visi norintys į mokyklą netelpa, gali būti organizuojamas mokinių pavėžėjimas iki tolimesnės mokyklos.

„Ieškoma būdų ir variantų, kad užtikrintume, jog mažiausiems vaikams mokykla būtų arčiausiai namų. Mes ieškome tų variantų, kad vaikai liktų savo seniūnijose. Pats kraštutinis variantas, kurio, aišku, mes stengiamės išvengti, yra pavėžėjimas ir antroji pamaina (...) Trūkumo nebus, visi vaikai ras vietą, tiesiog galbūt ne konkrečioje mokykloje, kurioje pageidauja“, – pasakojo E. Stonkutė.

Ji aiškino, kad priėmimo prašymų teikimo tvarką nusistato pačios mokyklos, ar juos tenkinti, taip pat sprendžia pačios mokyklos.

„Mokyklų mokinių priėmimo komisijos darbą pradeda paprastai birželio mėnesio pradžioje, tai reikia manyti, kad iki gegužės galo prašymus reikėtų pateikti“, – sakė departamento direktorė.

Savivaldybė nurodo, kad po keletą naujų klasių komplektų steigiama Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje, Vilniaus inžinerijos licėjuje, šešios naujos pirmokų klasės steigiamos „Genio“ pradinėje mokykloje, kurios įsikurs laisvose Centro mokyklos patalpose, keletas naujų klasių atsiras ir Liepkalnio pagrindinėje mokykloje.

„Tas pirmokų bumas mums buvo žinomas, mes tam ruošėmės, žinojome, kad reikės papildomų klasių. (...) Šiandien mes neturime atsakymo dėl dalies naujų klasių, bet kiekvieną dieną sprendimai yra priimami“, – tikino E. Stonkutė.

2015 metų rugsėjo pirmąją į valstybines ir privačias Vilniaus mokyklas susirinko per 6,7 tūkst. pirmokų. Tuo metu abiturientų Vilniuje šiais mokslo metais yra apie 4 000.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.