Lietuvoje

2016.02.26 14:52

Apeliacinis teismas atnaujino už šnipinėjimą Baltarusijai nuteisto R. Lipskio bylą

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2016.02.26 14:52

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį nepaskelbė sprendimo už šnipinėjimą Baltarusijai nuteisto buvusio valstybės įmonės „Oro navigacija“ darbuotojo Romualdo Lipskio byloje.

Teisėja Daiva Pranytė-Zalieckienė paskelbė, kad byloje atnaujinamas įrodymų tyrimas, o kaltinimas gali būti papildytas, nes ne visiškai aprašytos nusikaltimo aplinkybės. Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas balandžio 13 dieną.

Teisėja pažymėjo, kad įstatyme numatyta teismo galimybė savo iniciatyva spręsti tiek dėl esminių faktinių nusikalstamos veikos aplinkybių, nurodytų kaltinime, pakeitimo, tiek dėl veikos kvalifikavimo.

„Tos aplinkybės tiesiog nebuvo įvardytos kaltinamajame akte. Kadangi buvo inkriminuotas baigtas nusikaltimas, baigtas epizodas, todėl atskirai parengiamieji veiksmai nebuvo išvardyti. Dabar teismas nurodė tokią galimybę, papildomai įvardyti tuos paruošiamuosius parengiamuosius veiksmus R. Lipskiui“, – žurnalistams sakė prokuroras Redas Savickas.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuriuo R. Lipskiui skirti treji metai ir trys mėnesiai nelaisvės, apskundė ir Generalinė prokuratūra, ir pats nuteistasis.

Generalinė prokuratūra prašo R. Lipskiui skirti aštuonerius metus laisvės atėmimo, nuteistasis siekia išteisinimo.

R. Lipskis kaltintas, kad savo kabinete „Oro navigacijoje“ slapta fotografavo ten buvusius dokumentus ir perdavė šią informaciją Baltarusijos žvalgybos pareigūnui.

Vilniaus apygardos teismas lapkričio 5 dieną paskelbė, kad Lietuvos pilietis Minskui vertingos informacijos neperdavė, o teisėsaugos pareigūnai jį sekė nepagrįstai ilgai, užuot užkirtę kelią nusikaltimui. Anot teismo, tai sudarė sąlygas pasislėpti Baltarusijos žvalgybos pareigūnui Sergejui Kurulenkai, kuriam buvo perduota informacija.

Teisėjas Audrius Cininas tada žurnalistams sakė, kad R. Lipsksis „nufotografavo tris segtuvus su Vilniaus oro uosto tam tikrų komunikacijų brėžiniais ir perdavė po trijų dienų Baltarusijos žvalgybos darbuotojui“.

„R.Lipskiui skirta bausmė yra artima minimaliai, nes perduoti dokumentai praktiškai jokios žvalgybinės reikšmės neturi“, – sakė teisėjas.

Apie tai, kad R. Lipskis šnipinėja Baltarusijai Generalinė prokuratūra ir Valstybės saugumas pranešė 2014 m. lapkritį.

Dėl šnipinėjimo Baltarusijai Vilniuje dar teisiamas buvęs kariuomenės paramedikas Andrejus Ošurkovas. Jam nuosprendis bus skelbiamas kitą savaitę.

Už šnipinėjimą Lietuvoje gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki 15 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI