Lietuvoje

2020.12.03 08:11

Liberalų sąjūdis veikiausiai pritars Gapšio ir Gražulio neliečiamybės panaikinimui

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.12.03 08:11

Parlamentarai Petras Gražulis ir Vytautas Gapšys, tikėtina, nesulauks Liberalų sąjūdžio užnugario – frakcija veikiausiai pritars jų teisinio imuniteto panaikinimui, ketvirtadienį LRT RADIJUI sakė partijos lyderė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį planuoja kreiptis į Seimą dėl dviejų jo narių teisinio imuniteto panaikinimo, o sprendimą parlamentas turėtų priimti kitą savaitę. Pasak V. Čmilytės-Nielsen, diskusijų apie bendrą poziciją šiais klausimais tarp koalicijos partnerių nebuvo.

„Ne, kol kas detaliai apie šiuos balsavimus nekalbėjome, šiandien yra numatytas tik pirmasis etapas Seimo darbotvarkėje – išklausysime generalinį prokurorą ir kitą savaitę būtų planuojamas balsavimas“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė ji.

Darbo partijos narys V. Gapšys kaltinamas prekyba poveikiu ir kyšininkavimu „MG Baltic“ korupcijos byloje, tačiau politiką išrinkus į Seimą, teisme jis negali būti svarstomas, kol galioja neliečiamybė, tuo tarpu P. Gražulis, ikiteisminio tyrimo duomenimis, galėjo neteisėtais būdais veikti bendrovės „Judex“ naudai – jis įtariamas skambinęs Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ galimai gavo turtinės naudos.

Liberalų sąjūdžio frakcija veikiausiai pritars, kad neliečiamybė būtų naikinama, sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Mūsų frakcija tokiais atvejais visada balsuoja už tai, kad būtų panaikinta neliečiamybė, turime tokį principą ir manau, kad jo laikysimės ir šį kartą“, – teigė politikė.

Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt