Lietuvoje

2020.12.02 23:41

Skundžiamasi Naujalio muzikos mokyklos veikla: užsiėmimai vykdomi gyvai, planuojami kalėdiniai renginiai

Jūratė Anilionytė, Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.02 23:41

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu, mokinių žiemos atostogos nebus ankstinamos, taip pat nesiūloma įvesti visuotinio nuotolinio mokymo. Ministerijos atstovai sako gaunantys mokytojų ir tėvų skundų apie galbūt nesaugias pamokas – Juozo Naujalio muzikos gimnazijos bendruomenės narė teigia, kad įvedus karantiną, ugdymo įstaigoje esą nesilaikoma Vyriausybės rekomendacijų ir draudimų. Gimnazijos vadovas kaltinimusi neigia ir sako, kad mokiniai į klases grįžo, nes mokyti muzikos nuotoliniu būdu sudėtinga.

Praėjusią savaitę į Juozo Naujalio muzikos gimnazijos klases grįžo vyresniųjų klasių mokiniai. Viena iš gimnazijos bendruomenės narių, panorusi likti anonime, teigia, kad įvedus karantiną, gimnazijoje nesilaikoma Vyriausybės rekomendacijų ir draudimų.

„Mokykloje tik „gyvai“ vyksta visos visų klasių pamokos (tiek grupinės, tiek individualios), chorų, ansamblių repeticijos (žinoma, be kaukių ir nesilaikant atstumų), planuojami renginiai, įskaitos, o pradinių klasių mokiniai netgi žada eiti į Kalėdinį spektaklį. Mokyklos valdžia visa tai skatina, dauguma pedagogų ir tėvų, panašu, tam irgi neprieštarauja. Matyt, nelabai galvoja apie galimas pasekmes“, – rašoma gimnazijos bendruomenės narės laiške.

Panorama. Mokinių žiemos atostogos nebus ilginamos, nesiūlomas ir visuotinis nuolatinis mokymasis (su vertimu į gestų k.)

Pamokas gimnazijoje lankančios pradinukės mama sako, apie Kalėdinius spektaklius negirdėjusi ir dėl dukros jaučiasi rami.

„Mano dukrytė mokosi fortepijono meno, tai pamokoje mokytojas ir mokinys dėvi kaukes, prieš kiekvieną pamoką klaviatūros, instrumentai yra dezinfekuojami, patalpos vėdinamos ir visas tas istorijas man papasakojo vaikas, grįžęs namo iš mokyklos“, – pasakoja motina.

Gimnazijos direktorius Raimundas Simanavičius sako, kad laikomasi visų reikalavimų, bendri koncertai, kalėdiniai renginiai esą nevyks, pradinukų klasės per choro pamokas nesimaišo. Vyresniems choro, didesnių ansamblių ir simfoninio orkestro repeticijų esą nėra. Pasak vadovo, apie 20 iš daugiau kaip 300 gimnazijos mokinių, mokosi namuose.

„Pavasario muzikinio nuotolinio ugdymo patirtis rodo, kad muzikinis ugdymas per nuotolį yra pakankamai komplikuotas, sudėtingas, todėl didesnė vertybė mokyti vaiką klasėje, kasdieninio ugdymo būdų“, – aiškina jis.

Gimnazija pavaldi švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, jos atstovai sako, kad nusiskundimų iš tėvų ar mokytojų nėra gavę, tačiau pabrėžia, kad ugdymo įstaigose šįmet šventės ar koncertai negali būti rengiami.

„Operacijų vadovo sprendimuose, kuriuos paraidžiui skaito mokyklų vadovai, ten aiškiai rekomenduota vengti tokių labai aktyvių fizinių veiklų, vengti dainavimų“, – tikina švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas Aidas Aldakauskas.

Ministerija nusprendė, kad nebus įvestas visuotinis nuotolinis mokymas, kaip siūlė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, taip pat neankstinamos mokinių atostogų – jos prasidės gruodžio 23-ąją, o baigsis sausio 5 dieną.