Lietuvoje

2020.12.02 20:05

Liepsnojantys Kėdainiai bandys pažaboti COVID-19 pandemiją, bet ruošiasi ir juodžiausiam scenarijui

ligoninė išsinuomojo furgoną mirusiųjų kūnams laikyti
Valdemaras Šukšta, LRT.lt, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba2020.12.02 20:05

Pastarosiomis dienomis Kėdainiai tapo vienu didžiausių COVID-19 židinių Lietuvoje. Pagal sergamumo COVID-19 rodiklį tarp savivaldybių Kėdainiai yra pirmoje vietoje. Fiksuojami užsikrėtimų skaičiai išaugo čia įsteigus mobilųjį patikrinimo punktą, kai padaugėjo atliekamų tyrimų.

Remiantis Registrų centro duomenimis, Kėdainių rajono savivaldybė pagal sergamumą COVID-19 yra pirmoje vietoje: 1 749,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Per savaitę atlikti 1 364 tyrimai dėl koronaviruso, iš jų kone kas trečias parodė teigiamą atsakymą.

„Jau nuo vakar dienos visose ugdymo įstaigose mokymas tik nuotoliniu būdu, darželiuose budinčios grupės, kad galėtų tėvai, kurie neturi kur palikti vaikų, juos palikti. Yra įpareigotos Maisto veterinarijos tarnyba, policija griežčiau kontroliuoti viešąsias erdves, prekybos centrus, turgavietes, paslaugų teikimo vietas“, – situacijos rimtumą vertina rajono meras Valentinas Tamulis.

Išnuomotas furgonas lavonams laikyti

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas portalui LRT.lt sakė, kad įstaigoje yra 50 lovų sergantiems COVID-19 ligoniams, kuriems reikalingas deguonis. Trečiadienį visos lovos buvo užimtos, tačiau tą dieną, ligoninės vadovo žiniomis, turėjo išrašyti tris pacientus.

„Šiuo metu teikiamos visos paslaugos, tik planinės vykdomos mažesne apimtimi nei vasarą, nes 50 lovų iš kitų skyrių perdarytos į COVID-19“, – teigė S. Skauminas.

Pasak jo, šiuo metu serga 30 darbuotojų, du yra saviizoliacijoje.

Paklaustas apie neseniai viešojoje erdvėje nuskambėjusį atvejį, kad Kėdainių ligoninėje nebuvo kur dėti mirusių žmonių kūnų, S. Skauminas tikina, kad dabar situacija yra išspręsta, vietos užtenka.

„Mes turime išsinuomoję šaldymo treilerį, bet kol kas jis stovi tuščias“, – sakė S. Skauminas.

Savaitgalį ilgiau dirbs mobilusis patikros punktas

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) atstovė viešiesiems ryšiams Asta Raicevičienė LRT.lt sakė, kad mieste esantis mobilusis COVID-19 patikros punktas dirba kasdien dviem pamainomis nuo 8 iki 16 val. Savaitgaliais darbo valandos buvo perpus trumpesnės, tačiau artimiausią šeštadienį ir sekmadienį punktas dirbs aštuonias valandas.

„Kasdien per dvi pamainas paimama tirti 160 mėginių. Mėginiai imami kas tris minutes. Per vieną savaitgalio pamainą būdavo apie 80 mėginių. Iš kasdien tirtų mėginių teigiamų testo atsakymų būna apie 30 proc.“, – komentavo A. Raicevičienė.

Ji pridūrė, kad norintys išsitirti kėdainiečiai kasdien registruojasi labai noriai ir atsakingai. Dažniausiai laikas būna paskiriamas kitą dieną, tačiau, pasak pašnekovės, būna ir tokių atvejų, kad ryte asmuo užsiregistruoja į tyrimą ir tą pačią dieną jau sulaukia kvietimo atvykti ir atlikti tyrimą. A. Raicevičienė minėjo, kad neplanuojama įrengti antro mobiliojo tyrimų punkto.

Kėdainių senamiestyje prie kalėdinės eglės – nė vieno žmogaus. Tačiau, kiek paėjus link mieste įsikūrusių prekybos centrų ir parduotuvių, vos galima rasti vietą automobiliui stovėjimo aikštelėje.

„Aš pasakysiu taip, močiutės labai nesisaugo ir jos labai supyksta, na, mano metų, aš irgi močiutė, tikrai saugomės“, – sako vietos gyventoja.

„Tą karantiną reikėjo ryškiai anksčiau daryti, neleisti ten tų visokių pobūvių“, – svarsto kitas gatvėje sutiktas žmogus.

Kiti gatvėje sutikti žmonės teigia, kad paprasčiausiai reikėtų mažiau vaikščioti ir šiuo metu daugiau laiko praleisti namuose.

LRT.lt primena, kad vis dar esant gana įtemptai epidemiologinei situacijai Vyriausybė griežtina karantino sąlygas.

Iki šiol viešose vietose buvo galima būriuotis penkių asmenų grupei, nuo ketvirtadienio galima būti tik po du žmones, tai negalioja šeimos nariams.

Rekomenduojama nereklamuoti prekybos centrų nuolaidų ir išpardavimų. Kalėdinės mugės nevyks, laikinosios prekybos vietos nebeveiks – jas Vyriausybė uždraudė.

Populiariausi

Socialinės globos namai

Lietuvoje

2021.01.16 09:34

Koronavirusas ir toliau siaučia globos namuose, naujas židinys – Varnių slaugos ligoninėje Per prėjusią parą fiksuoti nauji 1122 susirgimai ir 28 mirtys; atnaujinta 11.20

5