Lietuvoje

2016.02.26 08:19

Kauno apylinkės teismas paskelbs D. Gineikaitės bylos nutartį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.26 08:19

Kauno apylinkės teismas penktadienį turėtų paskelbti nutartį buvusios Nacionalinės žemės tarnybos vadovės Daivos Gineikaitės byloje dėl pernai padarytos avarijos ir galimo neblaivumo vairuojant.

Po avarijos policijos alkoholio matuoklis užfiksavo vienos ir 66 šimtųjų promilių D. Gineikaitės girtumą. Su rodmenimis nesutikusi moteris po kelių valandų nuvažiavo į Kauno klinikinę ligoninę atlikti papildomų kraujo tyrimų. D. Gineikaitė neigia vairavusi girta, o alkoholio matuoklio duomenis esą galėjo iškreipti burnos skalavimo skystis, kurį ji vartojo.

Dėl šio įvykio ikiteisminį tyrimą atlieka ir specialiųjų tyrimų tarnyba. Įtariama, kad norėdama nuslėpti girtumą papildomą tyrimą Kauno klinikinėje ligoninėje atlikusi D. Gineikaitė galėjo rasti bendrininkų, nes gydymo įstaigoje rasti du kraujo mėginiai – viename nustatyta daugiau kaip viena promilė alkoholio, kitame – jo nerasta.

Buvusios Nacionalinės žemės tarnybos vadovei gresia daugiau nei 1 tūkst. eurų bauda arba areštas nuo 15 iki 30 parų ir vairuotojo teisių atėmimas mažiausiai trejiems metams. Advokatas prašė jo ginamajai skirti kuo švelnesnę bausmę ir neatimti vairuotojo pažymėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.