Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.26 13:59

A. Butkevičius Rygoje: šiuo metu Baltijos šalys turi būti itin vieningos

Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį Rygoje kartu su Latvijos premjeru Mariu Kučinskiu ir Estijos Vyriausybės vadovu Taavi Roivasu dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos neoficialiame ministrų pirmininkų susitikime.

Premjeras Algirdas Butkevičius neoficialiame susitikime Rygoje su Latvijos premjeru Mariu Kučinskiu ir Estijos vyriausybės vadovu Taavi Roivasu aptarė visoms Baltijos šalims svarbius transporto ir energetikos klausimus, taip pat bendradarbiavimą siekiant sustiprinti saugumą.

Pasak A. Butkevičiaus, tai itin svarbu atsižvelgiant į dabartinę geopolitinę situaciją.

„Džiaugiuosi artimu ir intensyviu bendradarbiavimu tarp Baltijos šalių. Dabartinė sudėtinga geopolitinė situacija reikalauja kaip niekada vieningo mūsų valstybių bendradarbiavimo, siekiant įgyvendinti strateginius sprendimus dėl saugumo, ekonominės gerovės ir energetinės nepriklausomybės“, – sakė A. Butkevičius Rygoje vykusiame susitikime.

Jame trijų Baltijos šalių premjerai pabrėžė, kad turi būti dedamos visos pastangos stiprinant Baltijos valstybių gebėjimus bendrai reaguoti į bet kokias grėsmes valstybių saugumui, todėl būtina veikti vieningai ir ieškoti tinkamų sprendimų tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu lygiu. Taip pat buvo  aptartos bendros priemonės, kovojant su Europą užklupusiu pabėgėlių antplūdžiu ir migracijos iššūkiais.  

Lietuvos vyriausybės vadovas susitikime dar kartą pasidžiaugė sėkmingai įgyvendintais ir jau sklandžiai veikiančiais Lietuvos elektros jungčių su Švedija („NordBalt“) ir Lenkija („LitPol Link“) projektais, kartu pažymėdamas, kad vardan Baltijos šalių energetinės nepriklausomybės reikia tęsti bendrus regioninės integracijos projektus. Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimas su kontinentinės Europos sistema išlieka vienas svarbiausių prioritetų. Ypatinga reikšmė turi būti teikiama regioninės dujų rinkos kūrimui“, – teigė A. Butkevičius.

Susitikime taip pat pabrėžta branduolinės saugos kaimynystėje problema. „Ypatingas dėmesys turi būti atkreiptas į Astrave, Baltarusijoje, statomą atominę elektrinę. Astravas yra visai šalia Europos Sąjungos išorinės sienos, taigi šį projektą vertiname kaip grėsmę ne tik Lietuvos nacionaliniam saugumui, bet ir kaip grėsmę visai Europai“, – pabrėžė Lietuvos premjeras, ragindamas Estiją ir Latviją bei Europos Komisiją suaktyvinti pastangas, siekiant užtikrinti, kad Baltarusijoje statoma atominė jėgainė atitiktų tarptautinius aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartus.

Taip pat išreikštas didelis susirūpinimą dėl Rusijos iniciatyvos statyti dujų liniją „Nord Stream 2“. „Šis projektas prieštarauja Europos Sąjungos, Lietuvos ir, neabejotinai, visų trijų Baltijos šalių strateginiams tikslams mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos“, – sakė Lietuvos premjeras informuodamas, kad šiuos naujus iššūkius energetiniam saugumui pirmadienį yra aptaręs ir su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už Bendrijos Energetikos sąjungą, Marošu Šefčovičiumi,  

„Kartu su kolegomis pasidžiaugėme sėkmingu projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimu. Labai vertiname Europos Komisijos politinę ir finansinę paramą šiam projektui. Mūsų bendras tikslas – sukurti efektyvų geležinkelių tinklą, užtikrinantį greitą ir patogų susisiekimą tarp Baltijos šalių ir Vakarų Europos“, – pažymėjo A. Butkevičius.

„Stiprinsime bendradarbiavimą ir strateginės komunikacijos srityje. Būtina didinti visuomenės sąmoningumą dėl propagandos ir dezinformacijos keliamų grėsmių, bendradarbiaujant tiek Baltijos Ministrų Tarybos, tiek Europos Sąjungos ir NATO lygiu“, – susitikimo metu sakė Lietuvos premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi