Lietuvoje

2016.02.25 17:29

D. Gineikaitę NŽT vadovės poste pakeisti taikosi 27 kandidatai

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.02.25 17:29

Žemės ūkio ministerijos paskelbtame konkurse į Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus postą panoro dalyvauti rekordinis kiekis dalyvių. Kas šiose pareigose pakeis galimai neblaivią avariją sukėlusią ir dėl to atsistatydinusią Daivą Gineikaitę, paaiškėti turi maždaug po mėnesio.

Trečiadienis buvo paskutinė diena, kai visi norintys galėjo pateikti dokumentus dalyvauti konkurse į Nacionalinės žemės tarnybos vadovo pareigas. Tai padarė net 27 asmenys, portalui 15min.lt pranešė ministerija. 

Šiuo metu yra tikrinami pateikusių prašymus dokumentai. Pagal konkurso tvarką dokumentai patikrinami per 5 darbo dienas nuo tada, kai asmuo pateikia dokumentus. Konkursas gali įvykti tik tuomet, kai pretendentai yra pasitikrinę vadovavimo gebėjimus Valstybės tarnybos departamente.

Pastarąjį kartą konkursas į NŽT vadovės pareigas Žemės ūkio ministerijoje vyko 2014 m. rudenį. Jau tada sklandė gandai, kad šį konkursą turėtų laimėti kaunietė D. Gineikaitė arba Darbo partijos narys iš Trakų Arvydas Sabockis.

Konkurso sąlygose buvo nuostatų, kurios idealiai atitiko abiejų šių kandidatų patirtį. Dabar skelbiant konkursą sąlygos liko nepakeistos.

Tuomet Žemės ūkio ministerija 15min pranešė, kad konkurse dalyvauja aštuoni kandidatai. Tačiau dabar ministrė V. Baltraitienė sako, kad kandidatų buvo daugiau. 

Pasak jos, dokumentus buvo pateikę net 14 kandidatų, tačiau paskutinėje atrankoje pasirodė šeši. 

Net keturi kandidatai konkurso išvakarėse, V. Baltraitienės teigimu, apsilankė pas ją ir teiravosi, ar tikrai gali dalyvauti konkurse. Tarp jų, pasak V. Baltraitienės, buvo ir D. Gineikaitė.

Tačiau ministrė griežtai neigia, kad šis apsilankymas reiškia, jog D. Gineikaitė turėjo jos palaikymą. Ji tikino visiems keturiems pas ją atėjusiems konkursantams pasakiusi, kad konkursas yra atviras ir visi jame gali dalyvauti.

Po posėdžio žurnalistams ministrė neatskleidė, kas buvo kiti trys kandidatai apsilankę pas ją konkurso išvakarėse.

Buvusi NŽT vadovė D. Gineikaitė atsistatydino po to, kai, kaip įtariama, neblaivi gruodžio 19 dieną Kaune sukėlė avariją. Jai alkoholio tikrintuvu nustatytas vidutinis girtumas, tačiau su šiais duomenimis nesutikusi D. Gineikaitė vyko atlikti papildomo kraujo tyrimo Kauno klinikinėje ligoninėje.

Vėliau Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą įtariant, kad toje ligoninėje bandyta nuslėpti D. Gineikaitės girtumą. Tyrime ji ir keli medikai apklausti kaip specialieji liudytojai. Atlikdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai rado ir paėmė du kraujo mėginius, iš kurių viename ekspertai nustatė daugiau kaip vieną alkoholio promilę, o kitame alkoholio nerasta.

Dabar situaciją nagrinėja teismas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.