Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.25 16:38

Husarų bataliono kariai išvyko į mokymo misiją Ukrainoje

LRT.lt 2016.02.25 16:38

Vasario 25 d. į Ukrainą išvyko Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių pagrindu sudaryta karinių instruktorių grupė, kuri kartu su sąjungininkais tęs dalyvavimą JAV vadovaujamoje daugianacionalinėje karių mokymo programoje (angl. Joint Multinational Training Group-Ukraine) ir padės rengti Ukrainos reguliariosios kariuomenės padalinius.

Lietuvos kariai Tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre Yavoriv poligone (Lvovo apskritis) nuo kovo 1 d. du mėnesius vykdys Ukrainos Sausumos pajėgų 25-osios oro desanto brigados 2-ojo bataliono karių rengimą.

„Manęs ir kitų mokymo grupės karių laukia svarbi užduotis – perteikti mūsų per visą tarnybos laikotarpį įgytą patirtį Ukrainos kariams. Tikiuosi, mūsų pastangos ir žinios prisidės prie ukrainiečių atliekamų užduočių sėkmės“, – sakė į mokymo misiją išvykstantis Husarų bataliono kapitonas Alminas Sinevičius. Pasak karininko, prieš išvykdami į Ukrainą, bataliono kariai intensyviai ruošėsi – sistemino ir adaptavo mokomąją medžiagą anglų ir rusų kalbomis, rengė užsiėmimų planus, vykdė šaudymo ir taktines treniruotes.

Lietuvos karių grupę sudaro iš viso 14 karių – Husarų bataliono karininkai ir puskarininkiai, po vieną karį iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Pamainai vadovauja brigados „Geležinis Vilkas“ štabo karininkas majoras Artūras Purlys.

Tai jau ketvirtoji Lietuvos karių pamaina, rengsianti Ukrainos karius. Iki vasario vidurio mokymo misijoje dalyvavo Algirdo bataliono karių pagrindu sudaryta grupė.

Pagrindinė į Ukrainą išvykstančių Lietuvos karių užduotis – Ukrainos karių būrio rengimas. Lietuvos kariuomenės instruktoriai kartu su kitų NATO valstybių kariais organizuoja individualų ir kolektyvinį karių rengimą, šaudymo pratybas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi