Lietuvoje

2016.02.25 15:31

Prezidentė: vyriausybė ir mokytojai turi ieškoti dialogo

ELTA2016.02.25 15:31

Prezidentė Dalia Grybauskaitė švietimo profesinių sąjungų ir vyriausybės atstovus ragina ieškoti dialogo ir abi puses tenkinančio sutarimo.

„Turime suprasti, kad valstybės finansinės galimybės yra ribotos, todėl kalbėtis reikia abiem pusėms nedemonstruojant jėgos pozicijų. Būtinas dialogas ir susitarimas“, – Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje žurnalistams sakė Prezidentė.

Trečiadienį, po dar vieno derybų etapo su vyriausybe, švietimo profesinės sąjungos pasiūlė kompromisą – nuo rugsėjo 1 d. visiems mokytojams atlyginimus padidinti 5 proc., tam esą reikėtų ne 17–18, o kiek daugiau nei 12 mln. eurų, o atlyginimų koeficientų „žirkles“ panaikinti nuo kitų metų pradžios.

Vyriausybė streikuojantiems mokytojams ir toliau siūlo atlyginimų kėlimui iš Švietimo ir mokslo ministerijos asignavimų rasti 5 mln. eurų atlyginimams didinti ir papildomų lėšų mokytojų reikalavimams tenkinti neketina ieškoti peržiūrint šalies biudžetą.

Trečiadienį po vyriausybės posėdžio Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad lėšų pedagogų reikalavimams tenkinti turėtų ieškoti pati švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.