Lietuvoje

2016.02.25 15:48

D. Grybauskaitė: skaitanti tauta – stipri valstybė

LRT.lt2016.02.25 15:48

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė 17-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę, kuri, peržengdama kultūrinio renginio rėmus, tampa daugialypiu reiškiniu, gilinasi į svarbiausius Lietuvos visuomenės gyvenimo iššūkius ir pasaulines problemas. Šiemetinėje mugėje daug dėmesio skirta Ukrainai.

Prezidentė, Knygų mugės globėja, atidarydama mugę, įsitraukė į pagrindinę jos temą „Personažas ieško autoriaus“, rašoma pranešime spaudai.

„Personažais esame visi, ši tema paliečia kiekvieną. O Knygų mugė tampa svarbiausiu ne tik žinių, švietimo, bet ir kultūros, didžiulės visuomeninės diskusijos forumu. Knyga atneša žinių apie viską, kas vyksta mūsų galvose, širdyse, aplink Lietuvą, kuo gyvena pasaulis“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Knygų mugė – tai didelė šventė Lietuvai ir visam regionui. Ji parodo skaitančią, mąstančią Lietuvą. Kuo ši Lietuvos dalis didesnė, tuo valstybėje daugiau šviesos.

„Knyga – tai pažinimo šaltinis, kuris neša žinia apie viską, kas vyksta mūsų gyvenamuose, šeimose, šalyje ir pasaulyje. Pasaulio personažais esame visi, ir svarbiausiai, kad būtent knygos toliau mums padeda gyventi, pažinti pasaulį ir priimti sprendimus“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė, sveikindama mugės dalyvius – leidėjus, autorius, skaitytojus – visiems linkėjo rasti sau tinkamų knygų, kurios lydės ištisus metus.

Pirmąją dieną – dėmesys bibliotekoms ir vaikų literatūrai

Pirmąją mugės dieną, simboliškai vadinama „Bičiulių diena“, dėmesys skiriamas moksleiviams, bibliotekoms ir bibliotekininkams: visus besidominčius kviečia interaktyvios „Bibliotekų erdvės“ renginiai, taip pat galima pasirašyti peticiją „Už naujas knygas bibliotekose!“. Vaikų literatūros salėje ir kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ nuo ankstyvo ryto į susitikimus kviečia ir dirbtuves rengia ne tik žinomiausi Lietuvos, bet ir užsienio iliustratoriai, knygų dailininkai ir kūrėjai.

Ketvirtadienį taip pat apdovanojami ir Gražiausios 2015 metų knygos bei Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatai, vyksta diskusijos apie migraciją, humanitarinių mokslų literatūros vertimų svarbą, naujų filosofijos knygų pristatymai. Nuo 16.30 val. Knygos kino salėje prasideda ukrainiečių-lietuvių vakaras „Tavo balsas mano sakiny“, kuriame skaitoma poezija, vyksta filmo peržiūra, pokalbiai.

Dvigubai išaugusioje Muzikos salėje ketvirtadienį įteikiami „Auksinių ir platininių diskų“ apdovanojimai, rengiama profesionalams skirta konferencija, o nuo scenos ir stenduose su lankytojais bendrauja, naujausius įrašus pristato ir koncertus rengia žinomi Lietuvos atlikėjai.

Septynioliktą kartą vykstanti Vilniaus knygų mugė tapo didžiausiu kultūriniu įvykiu Lietuvoje ir vienu iš populiariausių renginių, kurį kasmet aplanko daugiau kaip 60 tūkst. žmonių. Šiemet Vilniaus knygų mugėje dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio. Į mugę atvyksta 35 svečiai iš 13 šalių. Mugė sujungia daugelį gyvenimo sričių: čia susipina kultūra, menas, mokslas, švietimas, istorija, verslas, politika, iškeliamos ir svarstomos socialinės, kultūros, politikos aktualijos. Vienas iš mugės akcentų – Ukrainos kultūros vitrina, kurioje ukrainiečiai kūrėjai pristatys savo šalies autorių šiuolaikinę kūrybą. Per keturias mugės dienas įvyks apie 400 renginių.

Visa renginių programa pateikiama oficialiame Vilniaus knygų mugės tinklapyje bei specialioje programėlėje išmaniesiems telefonams.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO mugė vyks iki sekmadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.