Lietuvoje

2016.02.25 09:46

Premjeras: manau, kad J. Požela pateisins viltis

BNS2016.02.25 09:46

Į sveikatos apsaugos ministro postą siūlomas 33 metų parlamentaras Juras Požela turėtų pateisinti į jį dedamas viltis, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

„Manau, kad jis yra žingeidus, išsilavinęs, besidomintis tiek sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje, tiek kitais teisės aktais. Jis yra pasirinkęs politiko kelią, manau, kad pateisins viltis“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė vyriausybės vadovas.

Jis sakė, kad kandidato į sveikatos apsaugos ministrus ieškota tarp šiuo metu ministerijoje dirbančių ar neseniai ją palikusių žmonių bei tarp Seimo Sveikatos reikalų komiteto narių.

„Juras Požela dirba Sveikatos reikalų komitete, gilinasi į sveikatos apsaugos sistemos reformą, pats yra aktyvus komiteto narys, teikiantis ir įstatymų pataisas, ir dalyvaujantis rengiant įstatymų projektus. Manau, kad kai jis pradės dirbti sveikatos apsaugos ministru, tęs pradėtus darbus. Jeigu ateitų visai naujas žmogus iš šalies, jam reikėtų vėl įsigilinti į esančią sistemą, tai užtruktų nemažai laiko, o iki rinkimų tikrai nedaug laiko“, – teigė premjeras.

Socialdemokratų partijos valdyba pirmadienį nusprendė į sveikatos apsaugos ministrus siūlyti parlamentaro J. Poželos kandidatūrą. Sprendimą šiuo klausimų kitą savaitę priims partijos prezidiumas.

Sveikatos apsaugos ministro postas liko laisvas, kai iš jo atsistatydino socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė. Kol nėra paskirtas naujasis ministras, laikinai Sveikatos apsaugos ministerijai pavesta vadovauti finansų ministrui Rimantui Šadžiui.

Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas ministro pirmininko teikimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.