Lietuvoje

2020.12.01 14:28

Nausėda teigiamai vertina Gentvilo kandidatūrą į ministrus, bet kelia ir vieną sąlygą

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.12.01 14:28

Po susitikimo su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte, prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su į jos vadovaujamą Ministrų kabinetą teikiamais ministrais. Antradienį su juo susitiko aplinkos ministru siūlomas liberalas Simonas Gentvilas. Prezidento atstovas sakė, kad S. Gentvilo kandidatūra vertinama teigiamai, nors yra ir sąlyga – visuomenės palaikymas.

36-erių S. Gentvilas yra Liberalų sąjūdžio narys, spalį vykusių rinkimų metu į Seimą išrinkas antrai kadencijai. Jis buvo vienas pirmųjų politikų, viešojoje erdvėje įvardintų galimu ministru. Apie tai, kad Liberalų sąjūdis sieks, jog Aplinkos ministerijai vadovautų jų atstovas, buvo kalbėta iškart po antrojo Seimo rinkimų turo.

G. Nausėdos atstovas spauda Antanas Bubnelis po susitikimo kalbėjo, kad sutapo prezidento ir S. Gentvilo vertinimai dėl poreikio Lietuvoje įtvirtinti ambicingesnius kovos su klimato kaita tikslus, taip pat įtvirtinti tai, kad aplinkosauga ir dėmesys klimato kaitai turi būti įtvirtinti į visas gyvenimo sritis.

Gentvilas: turiu receptus prezidento lūkesčiui strateginiams aplinkos apsaugos pokyčiams

„Buvo aptarti ir tokie labai konkretūs klausimai, kaip Punios šilo, Žuvinto rezervato problematika, Baltijos jūros krantų erozija.

Prezidento vertinimu, kandidatas yra profesiškai pasiruošęs eiti šias pareigas, tačiau labai svarbu, kad jis turi įtikinti tą visuomenės dalį, kuri nėra patenkinta (situacija – LRT.lt) aplinkos apsaugos srityje“, – sakė prezidento atstovas spaudai.

Anot A. Bubnelio, taip pat buvo aptarti prioritetiniai ministerijos darbai, tokie kaip, valstybinės kontrolės stiprinimas, aplinkai nepalankių mokestinių lengvatų peržiūra, „Natura 2000“ tinklo apsaugojimas, susitarimas dėl miškų ir saugotinų teritorijų apsaugos.

„Taip pat tai, kad būtina ieškoti su Žemės ūkio ministerija sprendimų dėl tvarių ir aplinkai palankių ūkininkavimo praktikų“, – sakė A. Bubnelis.

Pats S. Gentvilas žurnalistams antradienį kalbėjo, kad su šalies vadovu aptarė ir jo viziją dėl žalios Lietuvos, prezidento strateginius prioritetus: „Mūsų prezidento nuomone, Lietuva turėtų imtis žymiai ambicingesnės politikos ir viena iš užduočių formuojamai Vyriausybei yra, kad mes atlieptume aplinkosaugą ir matytume ją kaip prioritetą.“

Jis sakė, kad aptarta daug temų, kurios yra aplinkausaugos dedamosios dalys, tarp kurių pramonės vystymasis, transportas, mokestinės politika, žemos ūkio prioritetai ir t.t. Politikas kalbėjo, kad aplinkosaugoje nėra lengvų sprendimų, nes šioje srityje yra svarbus ir tarptautinis bendradarbiavimas.

„Šiandien į prezidentūrą atsinešiau vieną žalią aplanką, kurį įteikiau prezidento komandai, jis yra su sprendimais, kuriuos inicijuočiau jau pirmąją savaitę. Tai yra, pirmiausia, dėl Žuvinto rezervato totalios apsaugos. Per pirmą savaitę tą pavyktų padaryti ministro įsakymais ir pateikti Vyriausybės nutarimo projektus.

Tuo pačiu su prezidentu kalbėjome apie Punios šilą kaip rezervatą ir čia buvo mano aiškus atsakymas, kad nuo pirmos savaitės būtų grąžintas inicijavimas rezervato statuso suteikimo visai Punios šilo teritorijai. Manau, kad per pusmetį statusas būtų suteiktas“, – komentavo S. Gentvilas.