Lietuvoje

2020.12.01 12:19

Veryga ragina susilaikyti nuo grandiozinių švenčių: jei taip bus, turėsime trečiąją koronaviruso bangą

atnaujinta 14.05
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.12.01 12:19

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad pinigai vakcinų nuo koronaviruso įsigijimui bus skirti iš valstybės skolintų lėšų.

A. Veryga, reaguodamas į Biudžeto ir finansų komiteto Seime pirmininko Mykolo Majausko pareiškimą, kad kitų metų biudžeto projekte nenumatytos lėšos vakcinos nuo koronaviruso įsigijimui, ragino Seimo narius neskleisti panikos.

Veryga apie ketinimus sutikti šventes didelėse kompanijose: gydymo įstaigos jau dabar gyvena didžiulėje įtampoje

„Lėšos vakcinoms privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete ir neturėjo būti numatytos. Vyriausybė yra priėmusi visus reikiamus sprendimus, tiek apsisprendžiant dėl to, kokiu principu įsigyti vakcinas“, – antradienį nuotolinės spaudos konferencijos metu sakė A. Veryga.

Jis tikino, kad Vyriausybė prisidės prie bendrų Europos Sąjungos vakcinos pirkimų.

„Apsispręsta, kad siektina paskiepyti 70 procentų Lietuvos populiacijos, o, kai jau bus aiški suma, reikalinga vakcinai įsigyti, kai bus aišku, kiek vakcinų bus registruota, kiek jų galės gauti Lietuva, tuo metu bus priimtas sprendimas Vyriausbėje dėl lėšų skyrimo ir Vyriausybėje buvo sutarta, kad vakcinos būtų įsigijamos iš valstybės skolintų lėšų“, – komentavo laikinasis sveikatos apsaugos ministras.

Ragino elgtis atsakingai švenčių metu

A. Veryga priminė, kad trečiadienį Vyriausybei bus siūloma griežtinti kai kurias karantino taisykles: drausti būriuotis didesnėms nei dviejų asmenų grupėms, drausti prekiauti laikinose prekybos vietose, rekomenduoti nereklamuoti išpardavimus ir kitas prekybines akcijas.

„Norisi paraginti miestus atsakingai elgtis, planuojant eglučių įžiebimo ceremonijas ar kitus įvykius, atsakingai komunikuoti apie juos, kad neatsitiktų taip, kaip atsitiko keletoje miestų, kuomet pasižiūrėti eglučių įžiebimo susirinko tikrai nemažas skaičius asmenų“, – kalbėjo laikinasis ministras.

A. Veryga ragino ir verslo atstovus elgtis atsakingai, tai yra susilaikyti nuo nuolaidų, akcijų bumo.

„Pagalvokime, supraskime, kad esame visi atsakingi už šitos sudėtingos situacijos valdymą ir kontrolę. Stenkimės nepadaryti taip, kad sukviestumėme nemažą grupę žmonių į vieną vietą vien dėl to, kad jie bus suinteresuoti vieną ar kitą prekę įsigyti pigiau“, – aiškino jis.

A. Veryga teigė pastebintis dalies žmonių susierzinimą dėl karantino sąlygų. Anot jo, akivaizdu, kad dalis visuomenės žada žiemos šventes švęsti didelėse draugų kompanijose. Tai, pasak laikinojo sveikatos apsaugos ministro, gali baigtis trečiąja koronaviruso banga.

„Žmonės aiškiai sako: „šventėm ir švęsime, ir jokia valdžia nenurodinės, kaip mums elgtis per šventes“. Jeigu iš tikrųjų bus taip, tai tikrai neatmestina, kad po Kalėdų švenčių, praėjus dviem savaitėms, turėsime net ne antrąją, o trečiąją bangą, kuri gali išvirsti į tikrai labai nekontroliuojamus reiškinius. Noriu tik priminti, kad jau dabar gydymo įstaigos gyvena tikrai didžiulėje įtampoje. Vis tik kviesčiau laiku susimąstyti ir tokių švenčių neorganizuoti“, – pasakojo A. Veryga.

LRT.lt primena, kad pirmadienį paskelbta apie 1136 naujus koronaviruso atvejus.

Keičiasi tvarka dėl dokumentų darbdaviui teikimo

Kaip pranešė A. Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija nutarė supaprastinti dokumentų, įrodančių, kad asmuo pasveiko nuo COVID-19, pateikimo darbdaviui tvarką.

„Paprasčiausias variantas yra tokiu atveju iš savo asmeninės e.sveikatos paskyros parodyti tokį įrašą darbaviui. Aišku tam yra būtina sąlyga – jeigu šeimos gydytojas į e.sveikatą yra pateikęs E25 formą su nurodytu diagnozės kodu“, – teigė A. Veryga.

Tvirtina nematantys eksponentinio susirgimų atvejų didėjimo

Nuotolinėje spaudos konferencijoje dalyvavusi Nacionalinės visuomenės sveikatos centro specialistė, epidemiologė Daiva Razmuvienė, įvertinusi pastarųjų dienų koronaviruso susirgimų tendencijas, teigė matanti teigiamų ženklų.

„Gyvename ketvirtąją karantino savaitę. Trečiąją matėme, kad jau vyksta stabilizavimasis. Tendencija kaip ir didėjanti yra, bet tas susirgusiųjų skaičius kiekvieną dieną nebėra eksponentinis ir tas procentas yra nežymiai didesnis, o žiūrint į pastarąsias dvi dienas – sekmadienį, pirmadienį – jis jau siekia tik virš 1000. Nesinori džiaugtis iš anksto, bet ta visuomenė, kuri išgirdo, priėmė elgesio taisykles, elgėsi teisingai, padoriai ir būtent jie padėjo pasiekti tokius rezultatus, kurių sulaukėme už vakar parą“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Epidemilogė pranešė, kad iš viso šiuo metu COVID-19 serga 3662 sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys asmenys. Anot D. Razmuvienės, per pastaruosius tris mėnesius koronavirusu užsikrėtė 4736 medikai.

Ugdymo įstaigose nuo rugsėjo 1 d., pasak R. Razmuvienės, registruoti 5138 koronaviruso atvejai, iš jų – 2831 vaikui ir 2037 ugdymo įstaigų darbuotojams. Šiuo metu, pasak epidemiologės, ugdymo įstaigose tebeserga 2099 vaikai ir daugiau negu 1,5 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų. Aukštosiose mokyklose COVID-19 susirgo 885 studentai, šiuo metu tebeserga – 623.

Pastabos globos ir slaugos įstaigoms

A. Veryga, paklaustas apie tai, kodėl koronavirusas plinta globos ir slaugos įstaigose, teigė, kad to priežastis – infekcijų kontrolės spragos.

„Kalbant apie slaugos, globos įstaigas, tai matome, kad ten virusas išplinta ir tai dažnu atveju vis tik yra sietina su nepakankamais įgūdžiais infekcijų kontrolei, nes anksčiau tose įstaigose tiesiog nebūdavo tokio poreikio tokia veikla užsiimti“, – teigė A. Veryga.

Anot jo, Sveikatos apsaugos ministerija nuolat skatina savivaldybes globos ir slaugos įstaigoms organizuoti nuotolines konsultacijas, mokymus apie infekcijų kontrolę.

Pasak A. Verygos, galiausiai bus siekiama, kad patys infekcijų kontrolės specialistai suteiktų rekomendacijas arba nurodymus globos ir slaugos įstaigoms.

Populiariausi

Medis nukrito ant bėgiko

Lietuvoje

2021.01.26 20:32

Vingio parke ant bėgiko užkrito medis, vyras atiduotas medikams Šimašius pataria atidėti nebūtinas keliones, atnaujinta 22.29

6
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24