Lietuvoje

2016.02.24 18:09

VTEK tirs, ar „Lietuvos energijos“ direktorius nesupainiojo interesų

BNS 2016.02.24 18:09

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė pradėti tyrimą, ar energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Dalius Misiūnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

„Seimo Energetikos komisijos pirmininkas („darbietis“ Ričardas Sargūnas) pranešė, kad D. Misiūnas taip pat ir eidamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento pareigas vienu metu atstovauja ir vartotojų, ir verslo interesams“, – BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė.

Jos teigimu, komisija aiškinsis, ar D.Misiūnas nepažeidė įstatymuose nustatytų apribojimų atstovauti privačioms grupėms ar asmenims, taip pat, ar „Lietuvos energijos“ direktorius tinkamai laikėsi privačių interesų deklaravimo tvarkos.

D.Misiūnas BNS teigė manantis, kad interesų nesupainiojo.

„Aš manau, kad nesupainiojau (interesų – BNS). Tai yra galimybė visus interesus įvertinti, identifikuoti visų pusių poreikius ir rasti geriausius sprendimus. Kadangi toks tyrimas yra pradėtas, mes bendradarbiausime, teiksime visą reikalingą informaciją apie mano veiklą Lietuvos pramonininkų konfederacijoje ir lauksime išvadų“, – BNS sakė D.Misiūnas.

R.Sargūnas, BNS paklaustas, kuriose pareigose ir kaip D.Misiūnas atstovauja vartotojams, pripažino, kad tą „Lietuvos energijos“, kuri yra savo veikloje pelno siekianti įmonė, vadovas daro netiesiogiai.

„Labai įdomų klausimą uždavėte (...) Tas atstovavimas susijęs su tuo, kokį jie gauna energijos produktą ir kiek už jį moka“, – BNS sakė R.Sargūnas.

Jo nuomone, valstybinių įmonių vadovai apskritai neturėtų užimti jokių pareigų privačiame sektoriuje.

R.Sargūnas taip pat pridūrė, jog Energetikos komisijos kreipimusi „nesiekiama nieko blogo“, norima tik sukurti precedentą ateičiai.

LPK viceprezidentu D.Misiūnas paskirtas pernai rugsėjį, „Lietuvos energijai“ jis vadovauja nuo 2013 metų liepos.