Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.24 16:11

J. Kozubovskis bus teisiamas dėl neteisėto informacijos rinkimo apie aukštus pareigūnus

BNS 2016.02.24 16:11

Buvęs advokatas Juzefas Kozubovskis bus teisiamas dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, šios informacijos panaudojimo, piktnaudžiavimo tarnyba organizavimo, didelės vertės turto prievartavimo bei trukdymo prokuroro veiklai.

Kaltinimai taip pat pateikti buvusio advokato pažįstamai R.L., trečiadienį pranešė prokuratūra.  

Bylos duomenimis, J. Kozubovskis nuo 2011 metų pabaigos iki 2014 metų vasaros pradžios neteisėtai rinko informaciją apie Europos Parlamento nario, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų, prokuroro ir kai kurių Lietuvos advokatų privatų gyvenimą.

Taip pat per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad kaltinamieji J. Kozubovskis bei R.L. nuo 2013 metų gruodžio antros pusės iki 2014 metų birželio pradžios, kol buvo sulaikyti, neteisėtai rinko informaciją apie privatų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus, vieno iš jo pavaduotojų bei jų artimųjų gyvenimą.

Nukentėjusieji slapta sekti, fotografuoti, filmuoti, daryti jų susitikimų garso įrašai.

Be to, byloje yra duomenų, kad J. Kozubovskis, šantažuodamas Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorą Darių Tarasevčių reikalavo, jog šis trijuose jo vadovaujamuose ikiteisminiuose tyrimuose priimtų įvairius neteisėtus sprendimus, kuriais buvo suinteresuotas.

Viename jų J. Kozubovskis buvo patrauktas įtariamuoju dėl neteisėto praturtėjimo. Jis reikalavo, kad šį tyrimą prokuroras vilkintų, o po to neteisėtai nutrauktų bei panaikintų laikiną nuosavybės teisių apribojimą itin didelės vertės jo turtui. Kitame tirta su J.Kozubovskiu susijusių juridinių asmenų veikla.

Šantažuodamas prokurorą J. Kozubovskis reikalavo, kad prokuroras ir šį ikiteisminį tyrimą nutrauktų bei jame priimtų neteisėtai kitus kaltinamajam palankius procesinius sprendimus.

Dar viename tyrime kaltinamasis, šantažuodamas ikiteisminį tyrimą dėl korupcinių nusikaltimų kontroliavusį ir organizavusį prokurorą, reikalavo, jog jis neteisėtai nutrauktų ikiteisminį tyrimą vienai iš įtariamųjų.  

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris turi nuspręsti, kurios apygardos teismas turi ją nagrinėti.

J. Kozubovskis pirmos instancijos teisme buvo išteisintas dėl neteisėto praturtėjimo, tačiau šis nuosprendis yra apskųstas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi