Lietuvoje

2020.12.01 20:11

Per didelės sumos prašanti „Litexpo“ galėtų ją sumažinti, Vilniaus valdžia lieka prie kitų ligoninių alternatyvių

Greta Klimkaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.12.01 20:11

Vilniaus savivaldybė teigia, kad parodų centro „Litexpo“ patalpos laikinai ligoninei yra per brangios, COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių sostinė toliau ketina plėsti miesto klinikinėje ligoninėje. Pasak savivaldybės, įkurti laikiną ligoninę „Litexpo“ patalpose būtų svarstoma, jei koronaviruso situacija dar labiau prastėtų ir į ligonines tektų guldyti daugiau žmonių.


Pirminiame „Litexpo“ siūlyme Vilniaus savivaldybei nurodoma, kad parodų centro patalpų nuoma kainuotų 300 tūkst. eurų per mėnesį. Pasak „Litexpo“ vadovo Justino Bortkevičiaus, savivaldybė pareiškė norą nuomotis tris pagrindines parodų sales, kurios užima 15 tūkst. kvadratinių metrų.

„Kadangi mes teikiame kompleksinį pasiūlymą, tai į kainą buvo įskaičiuotos ir visos eksploatacinės sąnaudos, tokios kaip šildymas, vėdinimas, kondicionavimas, palatų apšvietimas, elektros taškų įvedimas ir elektros sąnaudos, pastatų visų inžinerinių sistemų aptarnavimas, valymo paslaugos, higienos, apsaugos paslaugos, buitinių atliekų išvežimas, infrastruktūros aptarnavimo paslaugos, internetas ir kitos sudedamosios dalys. Tai bendrai skaičiuojant, daugiau negu pusę tos kainos sudaro tiesioginės eksploatacinės sąnaudos“, – LRT RADIJUI sakė J. Bortkevičius.

Vilniaus savivaldybės direktorius Povilas Poderskis sako, kad 300 tūkst. eurų per mėnesį yra per didelė suma.

„Toje sumoje yra daug įvairių dalykų įskaičiuota, kaip mes ir prašėm. Ir tiesiog ta suma yra gerokai per didelė mums kaip Vilniaus miestui. Jei per pusę tą kainą sumažintume, vis tiek mes neišsitektume į savo preliminarius paskaičiavimus. Mes visam pilnam įrengimui skaičiavome apie pusę milijono, tokia būtų mūsų sąmata visam tam laikotarpiui“, – aiškino administracijos direktorius.

„Litexpo“ vadovo teigimu, pateikus pasiūlymą, tolesnių diskusijų, kaip mažinti išlaidas, nebuvo. Pasak J. Bortkevičiaus, patalpų nuomos kainą būtų galima ir sumažinti.

„Tai yra pirminis pasiūlymas. Tiesiog mes pateikėme kaštų eilutes, viską labai aiškiai detalizuojant pagal išsakytą poreikį. Ir tas poreikis kokia apimtimi bus, kokiam laikotarpiui, kokios paslaugos bus reikalingos – tą sumą galima tikrai dar labai efektyviai optimizuoti.

Kol kas mes iš savivaldybės poreikio klausimo, kaip būtų galima ir ką optimizuoti, kokių paslaugų atsisakyti, tokios diskusijos iš savivaldybės nebuvo, todėl ir su valdyba mes tik bendrai aptarsime pateiktą pasiūlymą savivaldybei. Kadangi dalyvaus ir mūsų akcininkų atstovai, ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, bendrai tiesiog peržiūrėsim tas sudedamąsias dalis ir, jei bus poreikis tai ligoninei rastis, aš manau, kad mes galėsime dialogo metu rasti geriausią sprendimą“, – kalbėjo „Litexpo“ direktorius.

P. Poderskis sako, kad savivaldybė šiuo metu koncentruojasi į savo infrastruktūrą – alternatyvų esą yra, tad laikinos ligoninės „Litexpo“ rūmuose gali ir neprireikti.

„Mes už 300 tūkst. galėtume suremontuoti visą Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vieną aukštą pilnai. Neatrodo, kad būtų racionalu už tiek daryti laikiną sprendimą mėnesiui laiko“, – sakė P. Poderskis. Jo teigimu, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, pertvarkius patalpas, papildomų lovų dar galima būtų įrengti.

„Savo galimybes pasiekėm ir net viršijam, drįsčiau teigti. Tačiau papildomai planuotume VMKL, kur yra administracijos patalpos, įrengti tokį kaip priimamojo tęsinį. Ten galėtų būti papildomų lovų, kurios padėtų dar maždaug 50-60 lovų praplėsti mūsų galimybes. To jau turėtų visiškai pakakati, bent jau pagal dabartines prognozes. (...)

Šiandien mes turime maždaug 160 pacientų ir 192 vietas vien Antakalnio g. 124 adresu. O Antakalnio g. 57 mes galėtume padaryti dar per 200 lovų ir tai mums leistų tikrai nemažai tų pacientų pagydyti“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius.

Pirmadienio duomenimis, Vilniaus regione aktyviam gydymui užimta per 80 proc. COVID-19 pacientams skirtų vietų, o užimtų reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų – du trečdaliai.

P. Poderskio teigimu, įkurti laikiną ligoninę „Litexpo“ patalpose būtų svarstoma vėl, jei sparčiai daugėtų pacientų ligoninėse. Skaičiuojama, kad ten galėtų būti gydoma apie 700 žmonių, o tam būtų galima pasirengti per maždaug šešias savaites.

Visas reportažas – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.18 16:30

COVID-19 situacijai gerėjant, ekspertai pristatė keturis karantino švelninimo scenarijus pasiektas lapkričio pradžios lygmuo; atnaujinta 17.43

Karantinas Kaune

Lietuvoje

2021.01.19 09:32

Per pastarąją parą patvirtinta 717 naujų koronaviruso atvejų, mirė 18 asmenų paskiepyti 50 933 žmonės, atnaujinta 09.52

6