Lietuvoje

2020.12.01 09:55

Nausėdai netinka dalis Šimonytės ministrų, bet ji tikina: susitarimų dėl kitų kandidatų nebuvo

atnaujinta 10.01
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.12.01 09:55

Šalies vadovas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte. Po susitikimo prezidento atstovas teigė, kad buvo sutarta dėl kai kurių kandidatūrų keitimo, tačiau pati I. Šimonytė sakė, kad tokio susitarimo nėra.

Po šalies vadovo ir būsimos premjerės susitikimo, prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis teigė, kad buvo išsamiai aptarti septyni kandidatai į ministrus, su kuriais G. Nausėda jau buvo susitikęs. Kalbėta ir apie tuos kandidatus, su kuriais dar nebuvo susitikta. A. Bubnelis kalbėjo, kad susitikime buvo sutarta kai kurioms ministerijoms ieškoti kitų galimų ministrų.

Šimonytė: su prezidentu sutarėme, kad susitikimai su kandidatais į ministrus bus tęsiami

„Prezidentas išsakė savo abejones dėl kelių kandidatūrų į ministrų postus ir buvo sutarta, kad šioms kandidatūroms bus ieškomi kiti asmenys, kurie galėtų užimti ministrų pareigas. Prezidentas išsakė savo pastebėjimus dėl kompetencijų, kurias turi turėti šie kandidatai“, – komentavo A. Bubnelis.

Šalies vadovo atstovas spaudai neįvardijo, kas yra tie kandidatai į ministrus, kurių vietoje siūloma ieškoti kitų kandidatų. Jis teigė, kad konsultacijos dėl ministrų toliau bus tęsiamos šią savaitę.

Tiesa, paskirtoji premjerė I. Šimonytė tvirtino, kad susitarimo dėl kitų kandidatūrų paieškų nebuvo: „Vienas netikslumas įsivėlė. Nebuvo šiandien kažkokių susitarimų dėl kitų kandidatų ieškojimo, tiesiog buvo išsakytos prezidento pastabos tiek dėl tų kandidatų, kurie jau buvo susitikę su prezidentu, tiek dėl tų, kurie dar nebuvo.“

Ji kalbėjo, kad kadangi Vyriausybė yra koalicijos derybų rezultatas, todėl bet kokius galimus pasikeitimus Ministrų kabineto sudėtyje turėtų aptarti visos koalicijos partnerės. Todėl, pasak I. Šimonytės, sutarta, kad prezidentas tęs susitikimus su galimais ministrais ir po to, kai bus susitikta su visais kandidatais, tada bus priimami tiek jos pačios, tiek koalicijos sprendimai.

Kol kas ir pati I. Šimonytė atsisakė įvardinti, kurie kandidatai netiko G. Nausėdai. Anot jos, turint omenyje, kad susitikimai su kandidatais į ministrus vyksta toliau, o išsakytos pastabos buvo skirtingo sudėtingumo ir turinio, vadovaujantis etikos standartais, nereikėtų atskleisti minimų kandidatų pavardžių. Ji neatskleidė ir kuriai politinei jėgai priklauso minimi kandidatai.

„Jeigu bus daromi kažkokie keitimai, tai kai tie keitimai bus padaryti, jie bus atskleisti ir paaiškinti“, – sakė I. Šimonytė. Politikė sakė, kad, jos žiniomis, prezidentas susitikimus su kandidatais turėtų baigti penktadienį.

I. Šimonytė taip pat teigė, kad savaitės pabaigoje jau turėtų turėti Vyriausybės programos projektą.

Kandidatams turėjo ir kritikos

Iš viso prezidentas susitiko su puse kandidatų į I. Šimonytės vadovaujamą Ministrų kabinetą. Po praėjusią ir šią savaitę vykusių pokalbių aiškėja, kad prezidentas kandidatus vertina nevienareikšmiškai ir nors visus turėjo dėl ko pagirti, taip pat daugelį jų turėjo dėl ko ir papeikti.

Praėjusią savaitę prezidentas susitiko su į teisingumo ministrus teikiama Evelina Dobrovolska, į susisiekimo ministrus teikiamu Kasparu Adomaičiu, į socialinės apsaugos ir darbo ministrus siūloma Monika Navickiene, į kultūros ministrus teikiamu Simonu Kairiu.

Pirmadienį tęsdamas susitikimus šalies vadovas kalbėjosi su galima švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, taip pat sveikatos apsaugos ministru siūlomu Arūnu Dulkiu bei ekonomikos ir inovacijų ministre siūloma Aušrine Armonaite.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.18 16:30

COVID-19 situacijai gerėjant, ekspertai pristatė keturis karantino švelninimo scenarijus pasiektas lapkričio pradžios lygmuo; atnaujinta 17.43

Koronaviruso mobilus patikros punktas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.19 09:32

Per pastarąją parą patvirtinta 717 naujų koronaviruso atvejų, mirė 18 asmenų paskiepyti 50 933 žmonės, atnaujinta 09.52

6