Lietuvoje

2016.02.24 17:05

Premjeras: A. Pitrėnienė turi numatyti finansavimo šaltinius mokytojams

ELTA2016.02.24 17:05

Premjeras Algirdas Butkevičius po vyriausybės posėdžio pareiškė, kad į derybas su streikuojančių pedagogų profesinėmis sąjungomis turi aktyviai įsijungti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Anot Ministro Pirmininko, profesinių sąjungų atstovai neteisingai interpretavo jo pasisakymą apie šaukiamą Politinę tarybą, kurioje galėtų būti svarstomas biudžeto peržiūros klausimas, kad būtų rasta beveik 13 mln. eurų mokytojų atlyginimams didinti nuo rugsėjo 1 d.

„Aš pasakiau, kad tokio sprendimo negaliu priimti. Aš Politinę tarybą informuosiu ir po to, kai Politinė taryba bus informuota. Gal ir bus Politinės tarybos posėdis, ir po to aš painformuosiu derybininkus, kokia yra Politinės tarybos nuomonė“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius, pridūręs, kad Politinėje taryboje jau buvo priimtas sprendimas neperžiūrėti šalies biudžeto ir mokytojų atlyginimams didinti rasti 5 mln. eurų iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) asignavimų.

Premjeras taip pat ketina pasirašyti nutarimą, įgaliojantį A. Pitrėnienę tiesiogiai dalyvauti derybose su streikuojančiais pedagogais.

„Ministrė turi tarti lemiamą žodį, kaip ji mato galimybę susitarti su profsąjungų vadovais. Ji turi numatyti, kokiais finansiniais šaltiniais bus finansuojamas darbo užmokestis. Vis dėlto tai yra jos pagrindinė funkcija“, – sakė A. Butkevičius.

Trečiadienį po dar vieno pedagogų ir mokytojų derybų etapo streikuojančios profesinės sąjungos pateikė kompromisą vyriausybei – nuo rugsėjo 1 d. atlyginimus 5 proc. padidinti visiems mokytojams, o atlyginimų koeficientų „žirkles“ panaikinti nuo 2017 m. sausio 1 d. Šiems reikalavimams įgyvendinti, anot profsąjungų atstovų, reikėtų ne 18, o 12,8 mln. eurų – 5 mln. būtų galima paimti iš ŠMM asignavimų, o dar daugiau kaip 7 mln. – iš kitų šaltinių.