Lietuvoje

2020.11.30 23:34

Kandidatas į Seimą Jaunius skelbė turįs tris aukštuosius, bet etikos komisija pripažino – taip nėra

LRT.lt2020.11.30 23:34

Pirmadienį paaiškėjo, kad Laisvės partijos kandidato į Seimą Gedimino Jauniaus pateiktoje biografijoje buvo pateikta klaidinga informacija apie jo išsilavinimą.

Kaip skelbia 15min.lt, Vilniaus savivaldybės tarybos Etikos komisija pranešė, kad tarybos narys G. Jaunius pažeidė valstybės politikų elgesio principus – leido žmonėms susidaryti klaidinančią nuomonę dėl savo išsilavinimo. G.Jauniaus, kaip kandidato anketoje nurodoma, kad jis turi tris aukštuosius, nors taip nėra.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje skelbiai kandidato Seimo rinkimuose G. Jauniaus biografijos duomenys, pagal kuriuos galima spręsti, kad jis yra įgijęs aukštuosius išsilavinimus: Kretingos Šv. Antano religijos studijų institute prie Vytauto Didžiojo universiteto (specialybė – teologas, baigimo metai –1997 m.), Vilniaus universitete (specialybė – žurnalistika, 2001 m.), Vytauto Didžiojo universitete (specialybė – kūrybinės industrijos, 2020 m.).

G. Jaunius nurodė, kad jo išsilavinimas formaliai galėtų būti įvardinamas kaip „nebaigtas aukštasis“. Politikas teigė, kad vertinti žmones reikėtų ne pagal diplomus.

„Nors, jo manymu, tokia formuluotė yra gerokai atgyvenusi ir netinkama nusakyti šiandieninio žmogaus tikrojo išsilavinimo. Jis yra reguliariai kviečiamas skaityti viešas paskaitas konferencijose ir universitetuose. Trejetą metų jis dėstė viešas paskaitas Vytauto Didžiojo universiteto Kūrybinių industrijų studentams“, – rašoma Etikos komisijos sprendime.