Lietuvoje

2020.11.30 17:45

Kasiulevičius siūlo atsižvelgti į pedagogų prašymą: bent šešioms savaitėms pereiti į nuotolinį mokymą būtų tikslinga

LRT.lt2020.11.30 17:45

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai kreipusis į paskirtąją premjerę Ingridą Šimonytę su prašymu „iš naujo vertinti situaciją dėl tolimesnio švietimo įstaigų darbo ir svarstyti galimybę dirbti tik nuotoliniu būdu“, tokiai minčiai pritaria ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Mediko teigimu, stebint visą situaciją tikslingiausia taktika šiuo metu būtų bent kuriam laikui pereiti prie nuotolinio mokymo.

V. Kasiulevičiaus manymu, optimalus sprendimas – šešios savaitės tokio pokyčio, kol situacija stabilizuosis.

„Beveik 2 tūkstančiai mokytojų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojų jau susirgo Covid-19. Kadangi mūsų šalis neturi resursų kartą per savaitę testuoti visų mokinių ir mokytojų, tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą, kol situacija stabilizuosis“, – socialinėje erdvėje rašo medikas.

Pasak jo, tiek nueinanti valdžia, tiek naujoji Vyriausybė turėtų atsižvelgti į mokytojų raginimus.

LRT.lt primena, kad pirmadienį Profesinės sąjungos kreipimesi sako, kad virusui sparčiai plintant „situacija tampa ypač nepalanki ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigose, nes būtent jos dirba kontaktiniu būdu“. Vyresnieji mokiniai nuo lapkričio pradžios yra perėję prie nuotolinio arba mišraus mokymosi.

„Remiantis lapkričio 4 dienos Vyriausybės nutarimu lopšeliai-darželiai ir pradinės mokyklos dirba kontaktiniu būdu. Tačiau praėjus daugiau nei trims savaitėms, situacija katastrofiškai prastėja: švietimo įstaigose užsikrėtimų skaičius sparčiai didėja, serga ir mokiniai, ir mokytojai. Todėl kyla klausimas, ar verta rizikuoti mokinių, mokytojų sveikata ir tęsti darbą gyvai?“ – sako Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Pranešime cituojamas Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos anglų kalbos mokytojas Aivaras Dočkus, pats ką tik persirgęs Covid-19, sako, kad karantinas turi būti karantinas, o ne parodija.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praėjusią savaitę skelbė, kad šalies švietimo ir ugdymo bei aukštojo mokslo įstaigose nuo rugsėjo pradžios registruota per 4,4 tūkst. koronaviruso atvejų.

Populiariausi